Jewgienij Kolesov, Alexander Thorsten - Magia i mantyka run

Ocena 6/10
Runy to system nie tylko wróżebny, ale przede wszystkim magiczny. Sakralne znaki niosą w sobie potężną energię, która odpowiednio wykorzystana może pomóc w lepszy, kierowaniu życiem, ugruntować pozycję zawodową i zwiększyć, bądź umocnić stan posiadania.
Unikalna wiedza, jaką przekazano w tej książce pozwala na samodzielne tworzenie zapisów magicznych, zaklęć i formuł, które mogą posłużyć do tworzenia ochrony, przywracania zdrowia, zmiany biegu wydarzeń.
Książka zawiera informacje dotyczące różnych forma pisma runicznego: futharku klasycznego, islandzkiego, anglosaskiego, armeńskiego. Symbole, zaklęcia i napisy magiczne stanowią niezaprzeczalny atut tej wyjątkowej pozycji.
(Tekst z okładki)
Gdy moje zainteresowanie runami zaczęło rosnąć, sięgałam co raz to inne pozycje. Ta książka przywędrowała do mnie jako prezent urodzinowy.

Co warto o niej napisać? Na pewno nie powinna być pierwszą książką po jaką sięgacie z tematyki run! Brakuje jej wyczucia, mimo licznych ostrzeżeń autorów. Styl pisania sugeruje, że są to rzeczy łatwe, proste i przyjemne, a przede wszystkim bezpieczne! I tu uwaga wcale tak nie jest! Nawet osoby, która posiadają sporą wiedzę powinny uważać przy czytaniu jej książki, a to na pewno jej minus.

Sama pozycja jest naprawdę warta tego by jej się przyjrzeć. Jej wielką zaletą jest fakt, że nie opiera się ona tylko na futharku klasycznym, ale daje nam szansę zapoznania się również z futharkiem starszym, czy runami armeńskimi.
Pozwolę ją sobie nazwać małym kompendium wiedzy, dlaczego? Tak jak wspomniałam opisuje kilka futharków, co jest dosyć rzadkie, bo większość tego typu książek skupia się głównie na futharku klasycznym. Oprócz tego odnajdujemy powiązania run z licznymi innymi dziedzinami choćby tarotem, Yggdrasill, czy numerologią. Poznajemy również w naprawdę fascynujący sposób historię samych run, druidów i dosyć interesującej postaci, którą jest Gwido vol List.
Oprócz tego autorzy przedstawiają nam jogę runiczną, dywinację, a w załącznikach wiele gotowych rytuałów, które niekoniecznie są bezpieczne dla wszystkich.
A to wszystko zaledwie na 277 str!

Fragment książki
(Klik)

Runy, w odróżnieniu od kart Tarota, to system nie tyle mantyczny, ile magiczny. To znaczy wróżyć przy ich pomocy również można, jednakże najważniejsza ich zaleta to prawie idealne przystosowanie do wykonywania różnorodnych magicznych operacji, poczynając od dobrania ezoterycznego imienia, a kończąc na przygotowaniu talizmanów ochronnych i przynoszących szczęście napisów, ochrony pomieszczeń, samochodów, domku letniskowego itp. Mogą służyć do medytacji, uzdrawiania i zmieniania biegu wydarzeń.

Przewidywać przyszłość z run jest trudniej niż z kart Tarota, ponieważ zamiast rysunku bogatego w symbolikę i wywołującego od razu ciąg skojarzeń mamy do czynienia z czystym symbolem, którego sens wcale nie jest tak oczywisty, a wręcz odwrotnie, częstokroć głęboko ukryty na poziomie mitologicznej, a to znaczy bardzo starej świadomości, w egregorach rodowej i karmicznej pamięci.

Dlatego kurs, a dokładniej pełne dwa seminaria poświęcone runologii, materiały do których są zebrane w tej książce, wymagają praktyki, pracy rękami, a nie tylko zaznajomienia się teoretycznego. Przecież działania magiczne opierają się na odczuciach, a odczuć najczęściej nie można przekazać słowami.

Ten, kto chce opanować tę starą sztukę, musi krok za krokiem wykonać opisywane dalej operacje, wypróbować je po dwakroć, a nawet i po trzykroć, żeby zrozumieć zasady leżące u ich podstaw. Znając zasady zawsze będziesz mógł sam potem skonstruować potrzebny znak, ułożyć magiczny napis, przygotować talizman i zinterpretować wylosowane runy, nie posiłkując się przy tym opracowaniami innych. Tym bardziej, że jedna z głównych zasad ezoteryki głosi: największy efekt daje to, co zrobiłeś samodzielnie.


Jak widać styl autorów jest naprawdę prosty i przystępny, niestety w pewnych momentach wydaje się błahy. Pisząc o rzeczach naprawdę ważnych i istotnych, nigdy nie powinniśmy ich traktować tak lekko. Na pewno nie nadaje się to dla początkujących.Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)