Menu

POZNAJ/PRZECZYTAJ/POKOCHAJ

DIANE ROSE - O MNIE


Kilka słów o mnie na dobry początek?
Nazywam się Diana, mieszkam w małym polskim mieście, aczkolwiek całkiem urokliwym i prężnie rozwijającym się (mamy w powiecie ponad 40 tysięcy mieszkańców =D). Jestem ambitna, impulsywna, niecierpliwa i zadziorna, nienawidzę się kłócić, ale jak ktoś mi zajdzie za skórę niech się boi!

Diane Rose?
Zawsze wszyscy bezkarnie przekręcali moje imię. Słyszałam już: Diane, Dajane, Diankę, Dianulkę. Szczerze mówiąc zawsze mnie to irytowało. Istnieją imiona których się po prostu nie skraca, nie zdrabnia i nie wymawia inaczej, bo jesteśmy w Polsce. Mimo wszystko sama postanowiłam w końcu zabawić się swoim imieniem i tak powstała Diane. 

Skąd się wzięło Rose? Bohaterka mojej pierwszej powieści Carpe diem nazywa się Rosalie i chyba właśnie stąd to się wzięło, chociaż może po prostu lubię róże? Zawsze istnieje możliwość, że wszystkie inne pseudonimy były zajęte. Tego niestety Wam nie powiem :D

DARO
Czym zajmuję się na co dzień?
Mam przyjemność być studentką prawa na uniwersytecie, który zajmuje jedne z ostatnich miejsc we wszystkich rankingach, ale kapitan nigdy nie ucieknie z tonącego statku, szczególnie, że wbrew pozorom mamy całkiem niezłą kadrę profesorską (ale już nie długo xd).

No i oczywiście czas spędzam standardowo ze znajomymi na nauce, bądź wspólnym obijaniu się, ale to nie wszystko!

Mam malutkiego psiaka rasy maltańczyk, któremu poświęcam prawie każdą wolną chwilę w ciągu dnia! Nie można w końcu nie kochać kogoś, kto kocha Cię tak bezinteresownie!

Moje pasje?
Zawsze miałam ich wiele, aż chce się zakrzyknąć "Nihil magnum sine ardone!" (nic wielkiego bez pasji). Bywały czasy kiedy jeździłam konno i uprawiałam wiele innych sportów, mniej efektownych, jednak teraz moje pasje dostosowały się do mojego szybkiego, zatłoczonego nauką stylu życia.
Kocham akwarystykę! Nie twierdzę, że jestem ekspertem, ale mam całkiem ładnie i stylowo urządzone akwarium, za którym wprost przepadam. Uwielbiam je ozdabiać, zmieniać, dostosowywać środowisko do warunków życia rybek. 

Czytanie
I w końcu doszliśmy do bardzo ważnego punktu!
Ja po prostu kocham czytać! Tą pasją zaraziłam się jeszcze w dzieciństwie od mamy, która co noc czytała mi najpiękniejsze bajki do poduszki. Ta pasja rosła wraz ze mną, przez książki z serii Martynka, Harry Potter'a, historie o wampirach, literaturę piękną i w końcu podręczniki prawnicze, dramaty sądowe i kryminały!

Moje poszukiwania...
Każda książka posiada duszę, a kiedy ją otwieram mogę poznać jej historię. Książki nowe prosto z księgarni są cudowne, pięknie wydane. E-booki są nowoczesne, wygodne i praktyczne. Nie ma jednak nic piękniejszego od szelestu starych stron książki z rozpadającą się okładką.
Dlatego moje poszukiwanie książek nie opiera się tylko na pójściu do empiku i wybraniu książek z roku 2014, czy otworzenie serwisu internetowego w poszukiwaniu bestsellerów (to oczywiście też lubię =D). Uwielbiam przechadzać się po wielkich bibliotekach, zastawionych regałami z książkami, nie tylko nowymi, ale i starymi. Znajdować co raz to bardziej nieznane mi pozycje, czytać je i wyrabiać sobie o nich własne zdanie, często o książkach przez wielu zapomnianych.
Nie ograniczam się do autorów polskich, czy amerykańskich, szukam innych, co raz to dalej czy to we Włoszech, czy Indiach, bo każdy autor ma coś ciekawego do przekazania w swojej książce, a często na styl pisarski i treść bardzo wpływa kultura, w której się wychowaliśmy.
Poszukuję często kryminałów, thrillerów, powieści obyczajowych, historycznych, czasem romansów, czy poradników, zagłębiam się w psychologii, zaczytuję w prawie, a kiedy mam już dość i chcę odpocząć sięgam po literaturę młodzieżową, fantastykę, bo w każdej chwili towarzyszy mi książka!

Moje recenzje
Nie znajdziecie u mnie recenzji samych nowości książkowych =D Będę buszowała po empiku i portalach, ale również podzielę się z Wami moimi opiniami na temat własnych książek, jak i książek z mojej biblioteki :) Stare książki też zasługują na to by być zauważone!


KONTAKT
recenzje.d.rose@gmail.com

Wyślij wiadomość
BLOG POWSTAŁ
27.07.2014 r.


Oficjalne logo
1 komentarz :

  1. Hi jak super o sobie napisałaś, aż szkoda,że już więcej nie ma :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)

RECENZJE Z PAZUREM © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka