Paulo Coelho - Zdrada

Ocena 8/10
Wydawnictwo : Drzewo Babel
Data wydania : 28.05.2014 


Do tej pory znałam tego autora z takich książek jak  : "Alchemik", "Pielgrzym", "Walkirie", "Na brzegu Piedry usiadłam i płakałam", "Jedenaście minut", "Demon i panna Prym", "Czarownica z Portobello", "Zahir", "Piąta góra", "Brida". Teraz poznałam jego nową książkę "Zdrada". Paulo Coelho jest dla mnie pisarzem dosyć niezwykłym. Może nie każda jego książka jest świetna jednak nie da się ukryć, że każda porusza naprawdę trudne tematy, a przemyślenia jakie wywołują są dosyć niezwykłe, choć czasem ciężko spojrzeć prawdzie w oczy, niektórych nie da się zaakceptować, ale czasem bywa, że trzeba. Tak właśnie jest ze "Zdradą".

"Zdrada" opowiada historię widzianą i przeżywaną oczami kobiety. Linda ma 31 lat, mieszka w Szwajcarii, ma kochającego męża, urocze dzieci, pracuje jako dziennikarka. Jednak to jej idealne życie ma jeden minus, rutynę. Linda dusi się, pochłania ją apatia, popada w co raz to dziwniejsze stany. Wydaje jej się, że sama szuka dziury w całym. Nie można mieć problemów jeśli ma się idealne życie, więc zaczęła je sobie wymyślać, przynajmniej tak to sobie początkowo tłumaczy. W końcu zaczyna  buntować się przeciw rutynie i przewidywalności swojego życia, rozpaczliwie próbuje coś zmienić. I w końcu spotyka na swojej drodze Jakuba - swojego byłego chłopaka, to budzić w niej pożądanie, ciemną stronę i potwora, który tyle lat był na uwięzi. Wbrew wszystkiemu Linda chce szczęścia, tego co wszyscy. Na szali stawia swoje idealne życie i walczy o miłość Jakuba.

Chciałoby się potępić Lindę, bo tak nauczyło nas społeczeństwo. Żona zdradzająca męża jest zła. Tym bardziej jeśli nie miała powodu, bo nie miała prawda? Kochający mąż, cudowne dzieci, świetna praca i spory majątek, jak śmiała go zdradzić? Za Paulo Coehlo chce się powiedzieć :
"Lepiej nie żyć wcale niż nie kochać".
To coś co umyka nam w dzisiejszych czasach. Dlatego właśnie lubię książki Coelho, pozwalają mi się na chwilę zatrzymać i skłaniają mnie do przemyśleń. Dzięki nim znajduję czas by zastanowić się nad tematami, na które nigdy sama bym nie wpadła. To wyróżnia Coelho i dlatego uwielbia go tak wiele kobiet, facet rzadko roztrząsa wszystko co dzieje się w koło idzie prosto do celi, kobieta wręcz przeciwnie, szukając celu udaje się na wielkie poszukiwania na około. 

Książka warta polecenia każdemu. Chociaż jestem młoda i mnie czasem łapie rutyna, grozi to każdemu z nas. Nie ma sensu jej wypierać, trzeba się nauczyć sobie z nią radzić, jak najszybciej za nim zmusi nas do czegoś czego nie chcemy.

Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
1 Komentar
avatar

Przeczytałam kilka książek Coelho, ale troszkę mam ich dość. Może kiedyś będę miała ochotę na jego książkę :D
Pozdrawiam :D

Balas

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)