Susan Fromberg Schaeffer - Śnieżny lis

Ocena 5/10
Wydawca : Świat książki
Rok wydania : 2005


Japonia, X wiek. Na dworze pana Norimasy pojawia się piękna, wyrachowana poetka Utsu, która szybko podbija serca mężczyzn. Zniewala swym czarem nie tylko samego pana Norimasę, ale także oddanego mu, wiernego samuraja Matsuhito. To właśnie jego Utsu obdarza swą miłością, po raz pierwszy czując płomień prawdziwego uczucia. Jednak wojna i pałacowe intrygi sprawiają, że kochankowie muszą się rozstać.
(Źródło : tu)

Książka z serii "wygrzebane na półce koleżanki", a więc coś lekkiego o Japonii i znowu romans. 

Pani Utsu została zabrana na dwór pana Norimasy, gdy była jeszcze młoda. Szybko zaaklimatyzowała się tam i pokazała swój trudny charakter. Była wyrachowaną, zimną poetką, której wiersze podbijały serca wielu. Znienawidzona przez żonę pana Norimasy, została nawet oskarżona o jej ciężki poród. Jej życie wbrew pozorom nie było łatwe, na dworze pełnym intryg, co więcej pan Norimasa sporo od niej wymagał. Jeden jego rozkaz zmienił całe jej życie, sprawiając, że zamknęła się jeszcze bardziej w sobie, a mianowicie zabiła człowieka, kogoś kogo znała, a może nawet szczerze kochała.  Jej życie ponownie się zmienia, gdy poznaje samuraja Matsuhito, którego szczerze pokochała. Historia ich miłości jest niezwykła, bo nawet gdy ich serca są daleko i nie mają już szans się zobaczyć, w niezwykle tajemniczy sposób ponownie odnajdują do siebie drogę. Przez jakiś czas mogą być nawet szczęśliwy, z daleka od miast, od innych ludzi, od intryg. Niestety ich życie ponownie się kończy przerwane tragedią, śmiercią ich wspólnego dziecka.

Historia niezwykle trudna do opisania, opowiadana z czyjejś perspektywy, przerywana. Książka nie przypadła mi specjalnie do gustu jednak jest niezwykle interesująca. Opisuje czasy samurajów, czasy ich wojen, miłości i honoru. Pokazuje świat widziany oczami chłodnej i wyrachowanej poetki, która mimo wszystko odnajduje w końcu miłość i szczęście, choć na jakiś czas. Wszystko to przeplatane poezją i niesamowitymi opowieściami.
Inne książki wydawcy Świat Książki
Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)