30 -Day book challenge + cele na wrzesieńPierwszy raz tą zabawę zobaczyłam na blogu Elenki, rozejrzałam się za nią na innych blogach i biorąc pod uwagę, że wrzesień ma dni 30 postanowiłam się w to pobawić.


Pytania

Pytanie 1
Day 01 - Best book you read last year
Najlepsza książka jaką przeczytałeś w zeszłym roku

W tam tym roku nie posiadałam jeszcze, ani bloga, ani konta na Lubimy czytać, dlatego nie pamiętam ile książek przeczytałam. Postanowiłam więc uznać za najlepszą książkę, o której jako pierwszej sobie przypomnę, a wiem, że ją wypożyczyłam z biblioteki - to mogę sprawdzić. I tak o to padło na kryminał Catherine Coulter "Labirynt".
"Kiedy Lacey Sherlock miała dziewiętnaście lat, psychopatyczny seryjny morderca zabił jej siostrę. Ten wstrząs zmienił całe życie dziewczyny. Zrezygnowała z kariery pianistki i postanowiła schwytać zbrodniarza za wszelką cenę. Wstępuje do FBI, do jednostki specjalizującej się w ściganiu seryjnych morderców. Jednostką kieruje Dillon Savich, geniusz komputerowy i fascynujący mężczyzna, lecz rodzące się między nimi i Lacey uczucie zostaje wystawione na próbę, gdy Savich odkrywa sekret przeszłości dziewczyny. Tymczasem po siedmioletniej przerwie morderca znowu uderza. Ale żeby wygrać pojedynek z szaleńcem, musi najpierw rozwikłać mroczne tajemnice własnej rodziny, gdzie nic nie jest takie jak się wydaje..." -> źródło

To kryminał, który może spodobać się nawet tym, którzy za tym gatunkiem nie przepadają. Oczywiście mamy FBI, śledztwo, itp, ale jest ono inne. Staramy się wniknąć w psychikę seryjnego mordercy, staramy się dociec starej tajemnicy rodzinnej, jak również tego dlaczego utalentowana pianistka została agentką FBI. Plusem tej historii jest również liczba stron. Zawsze powtarzam, że książka nie musi mieć 750 stron, aby być dobra.


CELE na WRZESIEŃ
Jeśli chodzi o wyzwanie "Kiedyś przeczytam" stawiam sobie za cel przeczytanie trylogii Larssona. Hahaha....oczywiście, że raczej mi się to nie uda, ewentualnie pierwszy tom, bo jestem w połowie, ale co tam trzeba być ambitnym.

Co do wyzwania "Czytamy ebooki" zamierzam w końcu skorzystać z zaproszenia mojej koleżanki do jej "biblioteczki", ponieważ ebooki kupuje na okrągło, to czemu nie skorzystać? Cel stawiam skromny 4 ebooki, zobaczymy :)

1 września
To dosyć pracowity dzień, bo to już trzeci post jednego dnia.
Poniżej znajdziecie recenzję książki pani Michalak i krótkie przemyślenie o dzisiejszej rocznicy.
Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
5 Komentar
avatar

Ja na szczęście już posiadałam konto na Lubimy czytać kilka lat, wiec miałam łatwiej :). Uwielbiam kryminał, ale o tym nawet nie słyszałam. Ale jak tak polecasz, to może przeczytam, bo fabuła wydaje się ciekawa :)
http://pasion-libros.blogspot.com

Balas
avatar

Świetna zabawa z tym wyzwaniem i chętnie dołączę! :)

Balas
avatar

Życzę Ci spełnia się Twoich celów :)

Balas
avatar

Nie znam tej zabawy/wyzwania czy co to tam jest. Wygląda ciekawie ;)

Balas
avatar

Ciekawa ta zabawa :) Będę śledzić :)

Balas

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)