Royce Buckingham - Pogromca demonów


Ocena : 5/10
Wydawnictwo : Albatros
Rok wydania : 2010
Po książkę sięgnęłam w zasadzie omyłkowo, gdyż była ustawiona w złym dziale w bibliotece, na pewno nie dziecięcym, a właśnie tam powinna się znaleźć :)
OPIS : Demony były na ziemi od zarania dziejów, ale tylko ci o szczególnie wyczulonych zmysłach widzieli je, słyszeli, czuli ich obecność, wydzielającą się woń, a prawdopodobnie również ich smak. Od kiedy zniknął jego mentor, Nat musiał zająć się demonami, które mieszkały wraz z nim w starym, rozpadającym się domu. Większość z nich to złośliwe, choć niegroźne potwory. Jednakże Bestia, żyjąca w podziemiach, była inna i niezwykle niebezpieczna. Któregoś dnia niespodziewanie wymyka się z piwnicy i ucieka na ulice Seattle… Tym gorzej, iż w mieście pojawia się okryty hańbą poprzednik Nata, Chudzielec, żądny zemsty i gotowy wykorzystać Bestię do swoich niecnych celów. Czy Natowi, nowemu nieporadnemu Pogromcy Demonów, uda się schwytać Bestię i zwyciężyć w walce z siłami zła? Wraz z pomocnikami, Nikusiem, Flapciem i Złośliwcem, rozpoczyna niezwykłą przygodę, która może zakończyć się tragicznie… Niezwykła mieszanka wartkiej akcji i humoru, która rozpoczyna serię książek o demonach.


Cóż mogę o niej napisać? To książka, która nie wciąga, nie zaskakuje. Autor nie tworzy niczego nowego, bohaterowie są nudni i przewidywalni...
Za plus tej historii można uznać kreację zła. Demony nie są straszne, są pokraczne, trochę dziwne i niezwykłe. Złym bohaterem jest Chudzielec, a jednym z jego demonów jest glut z nosa. Idealna groza dla dzieci :)

Nie wątpię, że jest to książka dla młodego czytelnika i jeśli ktoś poświęci czas na czytanie na głos, będzie zabawnie modulował głos to zapewne można dobrze bawić się z tą książką. Mimo to....nie mogę jej polecić.

Inne książki wydawnictwa Albatros
Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)