Menu

POZNAJ/PRZECZYTAJ/POKOCHAJ

30-Day Book Challange - Day 17DAY-17: Favorite quote from your favorite book
Twój ulubiony cytat z ulubionej książki


Jedną z moich ulubionych książek jest "Stowarzyszenie umarłych poetów". Książka powstała na podstawie scenariusza do filmu.Czytamy poezję nie dlatego, że to zabawne, lecz dlatego, że jesteśmy ludźmi, a ludzie wypełnieni są pasją.

***

– Tu Akademia Weltona, słucham? (...) Tak, jest tutaj, już go proszę do aparatu (...) Panie dyrektorze Nolan! (...) Telefon do pana.
– Co?
– Telefonuje pan Bóg (...) Mówi, że przydałyby się nam w Weltonie dziewczęta.Zamieszkałem w lesie, albowiem chciałem żyć świadomie. Chciałem żyć pełnią życia i wyssać z niego całą kwintesencję. Wykorzenić wszystko co nie jest życiem, bym w chwili śmierci nie odkrył... że nie żyłem.

***

Carpe diem. Chwytajcie dzień, chłopcy. Uczyńcie wasze życie niezwykłym.

4 komentarze :

 1. Czytałam ta książkę, jednak nigdy nie widziałam filmu, chociaż od dawna chciałam. Moje ulubione cytaty pochodzą z książki "Rebeka".

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecam film, ponieważ to on był pierwszy, bo książka powstała na podstawie jego scenariusza. Nie zapomniana rola Robina Williamsa :D A no i jeśli ktoś kojarzy serial dr House, to tutaj gra mały jeszcze Wilson :D
  Książki "Rebeka" nie znam, ale może poznam :D

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja, niestety, widziałam tylko film, bo kiedyś szczęśliwie włączyli go nam w gimnazjum na lekcji języka polskiego.:) I nawet nie potrafię sobie przypomnieć, czy mi się w końcu podobał, czy też nie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety, jeszcze nie oglądałam i nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)

RECENZJE Z PAZUREM © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka