Menu

POZNAJ/PRZECZYTAJ/POKOCHAJ

30-Day Book Challenge - Day 13DAY-13: Your favorite writer
Twój ulubiony pisarz/pisarka


Pewnie tutaj wielkiego zaskoczenia nie doświadczycie, bo nie raz już o nich wspominałam.

John Grisham jest autorem thrillerów prawniczych i kryminałów. Zadebiutował 1988 "Czasem zabijania", w tym roku powstała jego kontynuacja "Czas zapłaty". Myślę, że w Polsce najbardziej znany jest z "Raportu Pelikana". Jestem pewna, że większość z Was nawet jeśli nie zna książek Grishama, to na pewno kojarzy adaptacje filmowe na ich podstawie. Ja osobiście poznałam go, oglądając : Raport Pelikana, Czas zabijania, Komora. To naprawdę dobre filmy i jeszcze lepsze książki. Nie każda książka jest dobra, nie każdemu Grisham przypadnie do gustu jednak ja go osobiście uwielbiam. Świetnie łączy realia prawa amerykańskiego z genialnym kryminałem i za to go uwielbiam.
Książki Grishama na moim blogu -> TU

Anne Rice jest autorką głównie literatury grozy, zdarzyły jej się jednak inne książki zupełnie innego gatunku. Zadebiutowała "Wywiadem z Wampirem" w 1976 roku. Jest znana głównie z cyklu Kroniki Wampirów, jednak napisała znacznie więcej książek. Osobiście polecam niedawno rozpoczęty cykl : Kroniki Wilczego Daru. Oprócz niego zachęcam do Czasu Aniołów, jak również do cyklu Dzieje Czarownic z rodu Mayfair. Tym co lubią erotyki do gustu może przypaść cykl Śpiąca Królewna. Mogę do tego zbioru dodać Sługę kości, Mumię i Bellindę, resztę musicie poznać sami. Osobiście lubię Rice za jej lekkie pióro, za wspaniałe opisy scen grozy, za krótkie, acz treściwe opisy i za niezwykłych bohaterów, których w cudowny sposób wykreowała.
Książki Rice na moim blogu -> TU

7 komentarzy :

 1. Przyznam, że nie czytałam żadnej książki tych autorów... Ale o tym panu słyszałam :) ej, kurczę, chyba mam nawet jego nieprzeczytaną książkę na półce

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś próbowałam czytać Josha Grishama, ale nie przypadł mi do gustu. Anne Rice nie znam, bo nie czytam takich książek jak ona pisze :)
  http://pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Artemis, dziękuję Ci bardzo, dam Ci znać, kiedy książka dojdzie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam żadnej książki tych autorów... Trochę wstyd, ale chyba i tak nie sięgnę - nie do końca moje książkowe klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam obu autorów, ale miałam kiedyś ochotę na "Wywiad z Wampirem".

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja nie czytałam żadnej z ich książek ... :) ale chyba będę to musiała nadrobić

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie doświadczyłam zaskoczenia ;) Ja nie umiałabym chyba wskazać jednego, nawet dwóch, nawet chyba trzech ulubionych autorów...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)

RECENZJE Z PAZUREM © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka