30-Day Book Challenge - Day 13DAY-13: Your favorite writer
Twój ulubiony pisarz/pisarka


Pewnie tutaj wielkiego zaskoczenia nie doświadczycie, bo nie raz już o nich wspominałam.

John Grisham jest autorem thrillerów prawniczych i kryminałów. Zadebiutował 1988 "Czasem zabijania", w tym roku powstała jego kontynuacja "Czas zapłaty". Myślę, że w Polsce najbardziej znany jest z "Raportu Pelikana". Jestem pewna, że większość z Was nawet jeśli nie zna książek Grishama, to na pewno kojarzy adaptacje filmowe na ich podstawie. Ja osobiście poznałam go, oglądając : Raport Pelikana, Czas zabijania, Komora. To naprawdę dobre filmy i jeszcze lepsze książki. Nie każda książka jest dobra, nie każdemu Grisham przypadnie do gustu jednak ja go osobiście uwielbiam. Świetnie łączy realia prawa amerykańskiego z genialnym kryminałem i za to go uwielbiam.
Książki Grishama na moim blogu -> TU

Anne Rice jest autorką głównie literatury grozy, zdarzyły jej się jednak inne książki zupełnie innego gatunku. Zadebiutowała "Wywiadem z Wampirem" w 1976 roku. Jest znana głównie z cyklu Kroniki Wampirów, jednak napisała znacznie więcej książek. Osobiście polecam niedawno rozpoczęty cykl : Kroniki Wilczego Daru. Oprócz niego zachęcam do Czasu Aniołów, jak również do cyklu Dzieje Czarownic z rodu Mayfair. Tym co lubią erotyki do gustu może przypaść cykl Śpiąca Królewna. Mogę do tego zbioru dodać Sługę kości, Mumię i Bellindę, resztę musicie poznać sami. Osobiście lubię Rice za jej lekkie pióro, za wspaniałe opisy scen grozy, za krótkie, acz treściwe opisy i za niezwykłych bohaterów, których w cudowny sposób wykreowała.
Książki Rice na moim blogu -> TU
Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
7 Komentar
avatar

Przyznam, że nie czytałam żadnej książki tych autorów... Ale o tym panu słyszałam :) ej, kurczę, chyba mam nawet jego nieprzeczytaną książkę na półce

Balas
avatar

Kiedyś próbowałam czytać Josha Grishama, ale nie przypadł mi do gustu. Anne Rice nie znam, bo nie czytam takich książek jak ona pisze :)
http://pasion-libros.blogspot.com

Balas
avatar

Artemis, dziękuję Ci bardzo, dam Ci znać, kiedy książka dojdzie :)

Balas
avatar

Nie czytałam żadnej książki tych autorów... Trochę wstyd, ale chyba i tak nie sięgnę - nie do końca moje książkowe klimaty :)

Balas
avatar

Nie znam obu autorów, ale miałam kiedyś ochotę na "Wywiad z Wampirem".

Balas
avatar

Ja nie czytałam żadnej z ich książek ... :) ale chyba będę to musiała nadrobić

Balas
avatar

Nie doświadczyłam zaskoczenia ;) Ja nie umiałabym chyba wskazać jednego, nawet dwóch, nawet chyba trzech ulubionych autorów...

Balas

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)