30-Day Book Challenge - Day 15
Day 15 - Favorite male character
Ulubiony bohater

Stwierdziłam, że żeby kogoś naprawdę polubić trzeba go poznać. Natomiast żeby go dobrze poznać, trzeba mieć na to sporo czasu. I tak o to stwierdziłam, że wybiorę bohatera, którego naprawdę dobrze mogłam poznać.

Wampir Lestat 
Kroniki Wampirów Anne Rice

Lestat przede wszystkim jest niezwykle humorzastym, acz inteligentnym wampirem. Kocha luksus i dobrą zabawę, już dawno porzucił wspomnienia o swoim ludzkim życiu w biednej rodzinie. Jest najlepszym uosobieniem pychy, jednak przy tym jest naprawdę zabawny. Mimo jego wszystkich złych cech m.in. impulsywności, jest to postać bardzo sympatyczna, wprost nie można go nie pokochać. 

Posiadał mądrość czarnoksiężnika, moc czarownicy... Można było dojść do wniosku, że być może udało mu się w jakiś sposób osiągnąć świadomy byt z identycznych sił, jakie rządziły tymi stworzeniami. Ale i on był tylko taki, jakim opisałem go wcześniej: pozbawiony tajemnicy, a w końcu i ograniczony.
[Louis o Lestacie- Wywiad z wampirem]

Można powiedzieć, że to "nastolatek", "zaraza" wśród dobrze prowadzących się wampirów, ale co tam, Lestat nic sobie z tego nie robi. W zasadzie czyni wszystko by tylko wkurzyć tych "wielkich" i "starych". Jest również niezwykle niezdecydowany, raz chce umrzeć, raz chce być krwiożerczym potworem, innym razem świętym, a po drodze najlepiej znowu być człowiekiem.

Zawsze czułem , że nie mógłbym pozostać dobrą istotą ludzką, jednocześnie walcząc z nimi. Być dobrym znaczyło po prostu pozostawać przez nich pokonanym, chyba że odkryje bardziej interesujące pojęcie doskonałości.
[Lestat o swojej sytuacji rodzinnej- Wampir Lestat]

Trochę więcej o Kronikach wampirów -> TUTAJ


Z tą swoja bezczelnością spacerowania między nimi po ulicach, wyłamywania ich zamków w drzwiach, nazywania ich po imieniu? Układają ci włosy, robią przymiarki ubrań! Uprawiasz hazard przy ich stolikach! Oszukując ich, obejmując się z nimi, pijąc ich krew zaledwie parę kroków od miejsc, gdzie inni śmiertelni śmieją się i tańczą. Ty , który unikasz cmentarzy i wypadasz jak zjawa z kościelnych krypt. Dlaczego ty? Bezmyślny, arogancki, o niczym nie wiedzący, pełen lekceważenia dla wszystkiego!
[Armand o Lestacie w katakumbach - Wampir Lestat]

Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
5 Komentar
avatar

no no ;) nie spotkałam się jeszcze nigdzie z takim ulubionym bohaterem :) mi się on kojarzy przede wszystkim z filmową kreacją Cruise'a ;) notabene świetnie odzwierciedloną ;)
recenzjeami.blogspot.com

Balas
avatar

Ciągle poluję na tą książkę, ale gdzieś mi umyka. A widzę, ze warto, bo sama chciałabym poznać bohatera :)

Balas
avatar

Nie znam tego bohatera i pewnie nie poznam, bo nie lubię książek o wampirach :)
http://pasion-libros.blogspot.com

Balas
avatar

Nie znam tej książki, ale zainteresował mnie ten bohater. Lubię takich :)

Balas
avatar

no nie wiem... miłość do Lestata może być ryzykowna :)

Balas

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)