30-Day Book Challenge - Day 6


Day 06 - A book that makes you sad
Książka, która sprawia, że jesteś smutny

O Wow to pytanie mnie...mhm...PRZERAZIŁO? Jak mam na nie odpowiedzieć? Nawet jeśli czuję smutek czytając jakąś książkę zazwyczaj jest on pozytywny, bo pozwala mi zastanowić się nad pewnymi sprawami. Co więcej zdarza mi się płakać, nie tylko ze śmiechu, przy tak wielu książkach, że już sama nie wiem. To naprawdę trudne pytanie!

Właśnie odwracam się w stronę swoich półek i szybko przeglądam tytuły. Ta nie, przy tej się śmiałam, o tak przy tej byłam smutna, ale tylko przez chwilę. Przy okazji tej książki również byłam smutna, ale czy przypadkiem nie tylko ja? Aktualnie czytam smutną książkę, ale przecież jej jeszcze nie przeczytałam, a jeśli na końcu będzie szczęśliwa? Nie chcę też sięgać po klasykę, bo przecież nie o to chodzi, a więc ...

Po wielu dylematach i przerzuconych tytułach wybrałam :
Gaston Leroux "Upiór Opery" -> recenzja
To książka, która w pewnym sensie jest smutna i czytając ją czuje się melancholię, smutek. To smutna historia o duszy zranionego człowieka, którego odrzuciło społeczeństwo, tylko dlatego bo był inny. O jego geniuszu, który zaprowadził go na dno. O miłości, która była jego radością, ale i przekleństwem. To opowieść o cierpieniu, tak uniwersalna, że wstrząsa nawet dzisiaj.
Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
2 Komentar
avatar

Nie czytałam tej książki, ale nie powiem, że tego nie zmienię :)

Balas
avatar

To było rzeczywiście trudne pytanie, chyba i ja miałabym problem...

Balas

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)