30 - Day BOOK Challenge


Day 04 - Favorite book of your favorite series
Ulubiona książka z Twojej ulubionej serii

Świat opisywany skrupulatnie przez Anne Rice w "Kronikach wampirów" drży w posadach. Pojawia się w nim postać przy której blednie wszystko: Memnoch, tajemnicza istota, głosząca, że jest ni mniej, ni więcej, tylko diabłem. Jego nadejście nie jest przypadkowe - Memnoch upatrzył sobie Lestata na pomocnika. W jakim dziele? Strach myśleć! Lestat - wampir uwielbiający ryzykowne przygody - stanie wobec wyzwania, które rzuci go na kolana, przepełni grozą i obrzydzeniem, doprowadzi do zwątpienia we własne moce. I zmusi do zdecydowania, czy stoi po stronie dobra czy zła...

To nie jest nowy motyw w fantastyce, kto z nas nie czytał już o niebie i piekle? Jednak kto z nas wyobrażał tam sobie wampira? Lestat w dosyć wyjątkowych okolicznościach poznaje istotę, której nawet on sam się boi, a to w końcu coś nowego. Książka pełna jest niesamowitych opisów, świetnych dialogów, ale także wielu mądrych przemyśleń na prawdziwie życiowe tematy.
Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
2 Komentar
avatar

Nie znam tej książki, ale mam ochotę :)

Balas

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)