Kiedyś Przeczytam - drugi raz :D

Kiedyś przeczytam edycja 2014 było w zasadzie pierwszym wyzwaniem w jakim w ogóle wzięłam udział. Przy okazji okazało się naprawdę fajnym i ciekawym doświadczeniem. Zmniejszyło również moje wyrzuty sumienia w związku z książkami stojącymi na półce i krzyczącymi "wydałaś kasę/dostałaś prezent, a my tu stoimy i się kurzymy". W ubiegłym roku udało mi się ukończyć wyzwanie z 21 książkami i jestem z siebie naprawdę dumna :)

Teraz czas w końcu na edycję 2015! Mierząc siły na zamiary i uważnie, oglądając półki wybrałam sobie stosik S - 20 książek.

<<ZACZYNAMY>>


LISTA KSIĄŻEK
1. Łukasz Kotkowski "Fanaberia" -> Recenzja.
2. Leonard Foglia, David Richards "Całun z Oviedo" -> Recenzja
3. George Orwell "Rok 1984" -> Recenzja.
4. Haruki Murakami "Sputnik Sweetheart" -> Recenzja
5. Shobhaa De "Bollywoodzkie noce" -> Recenzja.
6. Tomasz Matkowski "Gangsterski" -> Recenzja.
7. Daniel Suarez "Demon" -> Recenzja.
8. A. Roslund/B. Hellström "Odkupienie"-> Recenzja.
9. Izabela Degórska "Pamięć krwi" -> Recenzja.
10. Izabela Degórska "Krew to nie wszystko" -> Recenzja.
11. Jeffrey Deaver "Dar języków. -> Recenzja.
12. Joanna Chmielewska "Lesio". -> Recenzja
13. Alex Kava "Dotyk zła" -> RECENZJA.
14. Barbara Stanisławczyk "Ostatni krzyk" -> Recenzja.
15. Veronica Roth "Niezgodna". -> Recenzja.
16. Veronica Roth "Zbuntowana". -> Recenzja.
17. Veronica Roth "Wierna". - Recenzja.
18.  Suzanne Collins "Igrzyska śmierci".  -> RECENZJA.
19.  Suzanne Collins "W pierścieniu ognia". -> RECENZJA.
20Suzanne Collins  "Kosogłos". -> RECENZJA.


Te dwie książki leżały na półce i czekały na moją uwagę, choć nie powinny. Dostałam je za ukończenie poprzedniej edycji wyzwania. No nic, nadrobię! 
To, że Orwell leży i kurzy się na półce to po prostu wstyd (chowa się), nawet tego nie skomentuje.
Natomiast twórczość pana Murakami chciałam poznać już dawno, gdyż moja koleżanka zafascynowana tą kulturą bardzo go sobie chwali. Kupiłam sobie kieszonkowe wydanie i tak przeleżało z 4-5 miesięcy, cóż.....
W zasadzie mogłabym ten mały stosik nazwać "książki od Fenko". Nie gniewaj się, ale tak jakoś poleżały trochę na półce :)
Obie książki pochodzą z wymiany i trochę niestety na półce poczekały. Chociaż co raz rzadziej powracam do wampirów, to jednak skusiła mnie akcja książki, która toczy się w Szczecinie. Chętnie poznam ciemne zakątki miasta, które codziennie odwiedzam.
Mini stosik kryminałów, których nie mogło zabraknąć. Zaczynając od góry - dwa kryminały/thrillery, na które nigdy nie miałam czasu. A na samym dole, pani Kava, której twórczość już tak dawno chciałam poznać, a jakoś nigdy nie mogłam zacząć, bo zniechęcała mnie ilość tomów.
Jej nigdy nie zamierzałam czytać, ale pożyczyła mi ją koleżanka, która była zafascynowana tą historią. Książka zalega na półce prawie 2 miesiące, wypadałoby coś z tym zrobić.
Macie czasem tak, że obejrzycie film i bardzo chcecie przeczytać książkę? Pojawiają się jednak problemy : najpierw nie można jej znaleźć, później się nie chce, za dużo się pamięta. W moim przypadku jest tak z trylogią Suzanne Collins (widziałam trzy filmy) i Veronici Roth. Postanowiłam w końcu przeczytać je od początku do końca.


Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)