Veronica Roth - Niezgodna - tom I

Tytuł oryginału ***: Rozbieżne *** Rok wydania: 3 kwietnia 2014 rok *** Wydawnictwo: Amber *** liczba stron: 352 *** Lubimyj czytac *** Ocena: 6/10 ***
Niezgodna [Veronica Roth] - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Przyznam, že zrobić Tej Trylogii przekonał Mnie film Który byl Całkiem dobry. O samej książce mam troch ę mieszane Uczucia, ale Wcale Nie żałuje, ZE zaczęłam ja czytac.

Nie jestem z Altruizmu.

Nie jestem z Nieustraszonych.
Jestem niezgodna. 
I nie nie mozna Mnie kontrolować.Ludzkość została podzielona na Pięć frakcji. W Wieku 16 lat mozesz dokonać wyboru, Który prawdopodobnie zmieni Twoje Życie.
Co wybierzesz?
Altruizm - bezinteresowność.
Nieustraszoność - odwaga.
Erudycja - inteligencja.
Prawość - uczciwość.
Serdeczność - życzliwość.
Bezfrakcyjni - margines, nigdzie NIE pasujący.
Czy ktorej GRUPY pasujesz?
Pamiętaj, ZE mozesz wybrać TYLKO Jedna OPCJE, inaczej czekają Cie Kłopoty.

Ten, kto łączy Cechy charakteru kilku frakcji, żart niezgodny - i Musi Być wyeliminowany ...
Szesnastoletnia Beatrice dokonuje wyboru, Który zaskoczy Wszystkich, Nawet ja sama. Porzuca altruizm i swoja rodzinę, by stac sie JAKO Tris Twardej, Niebezpieczna Nieustraszoną. Bedzie musiała przejść brutalne Szkolenie, zmierzyć ZE swoimi najgłębszymi Się lękami, nauczyć Się ufać innym nowicjuszom i przekonać Się, w nowym życiu CZY, Jakie wybrała, żartem Miejsce na miłość.
Tymczasem wybucha Krwawa walka Między frakcjami.

Tris ma tajemnice, ktorej Musi strzec PRZED wszystkimi, bo wie, ZE JEJ Odkrycie oznacza dla Niej Śmierć.
Źródło

Ci, którzy chca władzy i Ja osiągają, żyją w ciągłym strachu, ZE JA stracą.

Historia. ZA NIM sięgnęłam po Tą pozycje przeczytałam Już Endgame Igrzyska Śmierci i Cale, Julie, także Dawcę. Randki książki Tego samego SĄ z gatunku, w każdej NICH możemy odnaleźć z podobieństwa, ALE MIMO WSZYSTKO Niezgodna wydaje mi sie Całkiem Oryginalna. Podzielenie jednego Społeczeństwa na frakcje spowodował niejednokrotnie podział Rodziny, gdyż istnieje hasło "frakcja ponad krwią". Sama konstrukcja Tej dystopii BARDZO przypadła mi to gustu. Szczególnie, že by nie nie żart książka TYLKO o frakcjach, ale także o lękach i pokonywaniu własnych słabości, bo kazdy z nas Się czegoś Boi. 

Wiem, Dlaczego ojciec mówił, ZE banda wariatów Nieustraszeni się. Nie mógł, nie nie potrafił Tego rodzaju koleżeństwa Zrozumieć, Które powstaje TYLKO wtedy, GDY LUDZIE Razem ryzykują Życie.

Bohaterowie. Główna bohaterka byla oczywiscie rozchwiana, ale nie nie nie nie byla Dlatego że dojrzałą nastolatka, ale z wzgledu Tego, ZE Świat Nie zaoferował JEJ prostego Rozwiązania. Nie pasowała zrobić Społeczeństwa podzielonego na frakcje, ponieważ NIE pasowała ma żadnej Z NICH całkowicie. Kreacja Beatrycze, Tris przypadła mi to gustu. Autorce duzym powodzeniem Udało oo nie nie rozchwiać JEJ Się zupełnie, odbytu nie nie odebrać JEJ tożsamości. Główna bohaterka cały Czas ewoluuje i zrobić swojego własnego dorasta punktu WIDZENIA, mój JEJ W TYM towarzyszymy.

- Jestes człowiekiem Tris?

- Nie jestem jednorożcem.

Konstrukcja dystopii. Autorka powoli wprowadza nas w tajniki i Reguły Tego Świata, ale w zasadzie od początku Wszystko Jest Jasne, potrafimy sobie wyobrazić Taki świat, TAKIE Thessaloniki Agenda. Podoba mi sie, aby wprowadzenie, A także konsekwencja Z JAKA dziesięć Świat został zbudowany.

- Tris, Dlaczego Mnie Nie zastrzeliłaś?

- Nie mogłam. Aby byłoby tak, jakbym zastrzeliła Siebie.

Miłość.Walka.Strach.  Ta historia posiada Znak Budowlany Drugie dno, tak Jak wspomniałam Na Początku. Aby lotniczym nie tylko Ciężkie Życie osoby W niezgodnej, Która Nie Wie, ktora frakcję wybrać IW Jaki sposób Się W Niej odnaleźć. Aby walka o Wolność wyboru, nieporadna miłość (trójkątów brak!) I WALKA Z największymi lękami. Aby Prosta powieść, ale pod Tą prostota zawartych żart Mnóstwo aluzji zrobić naszego Świata. Niestety WIELE NICH JEST prawdziwych oo.

Ale nie nie w Tym Rzecz, bez strachu Być zeby. Aby niemożliwe. Aby nauka, Jak kontrolować strach i Jak byc od niego wolnym, w Tym Sęk.

Język. Nie przypadł mi zrobić gustu, Wcale. Autorka konstruuje BARDZO PROSTE zdania, nie nie używa żadnych wyszukanych forma, Świat opisuje Prawie beznamiętnie, aw końcu książka została napisana z punktu WIDZENIA Głównej bohaterki, powinna wiec Być naszpikowana emocjami.

Nigdy nie nie nosił Mnie Wielki chłopak, Nie śmiałam Się nie rozpuku Przy stole podczas obiadu, nie nie słuchałam zgiełku stu Ludzi mówiących naraz. Spokój żart ograniczeniem; TUTAJ JEST WOLNOŚĆ się.

Podsumowanie. Niezgodna Mnie nie nie zachwyciła, ale zainteresowała. Spodobała mi sie konstrukcja dystopii, czy gustu przypadli bohaterowie. Uważam, ZE autorka skopała Trochę książkę Swoim językiem. Mimo, aby polecam Wszystkim, którzy Lubia Tyma í powieści dla dystopię Młodzieży. Aby BARDZO przyjemna książka.

Uznajemy zwyczajne Akty męstwa, odwagę, Kaze jednej osobie Która w obronie Drugiej stanąć.

Książka bierze udział w wyzwaniach:Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)