Izabela Degórska - Pamięć Krwi

Darek posłał jej uśmiech w stylu „jestem łaskawy, znoszę twoje fochy, bo nie wiesz, co czynisz” i, niby przypadkiem, stanął w kilku kuszących pozach.Wydawnictwo : Zysk i Spółka
Data wydania : 28 czerwca 2011 rok
Liczba stron : 336
LUBIMY CZYTAĆ
Ocena : 5/10


Pamięć krwi [Izabela Degórska]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE
Kilka słów. Te dwie książki przeleżały u mnie na półce ładnych kilka miesięcy. Chociaż po fantastykę sięgam prawie cały czas, to po wampiry co raz rzadziej. Te dwie pozycje pochodzą z wymiany, a wzięłam je tylko dlatego, że akcja powieści dzieje się w Szczecinie, w którym spędzam sporą część swojego życia.

Milena, zmęczona pracą dziennikarka, wpada na trop morderstw, do jakich dochodzi w podziemiach Szczecina. Równocześnie dowiaduje się o dziwnym zachowaniu jej byłego chłopaka, Darka. Spotkanie z nim kończy się w łóżku, a pobudka przynosi odkrycie dziwnych obrażeń na ciele. Od tego momentu jej świat ulega zmianie.
Źródło

Historia. Sam pomysł nie jest jakoś specjalnie odkrywczy. Milena zostaje oczywiście zamieniona w wampira, w dosyć nietypowy sposób, a później wszystko zaczyna się robić dziwne. Autorka stara się swoim wampirom dodać trochę "tego czegoś" bardzo nieumiejętnie wplatając podteksty erotyczne. Na siłę próbuje zaznaczyć, że to są jej wampiry, które nie muszą pić krwi, nie mogą wychodzić na słońce, nie przepadają za czosnkiem, męczą się, są niezwykle silne i seksowne, a przy okazji potrafią nakłaniać ludzi, do różnych rzeczy. Mimo to książka nie jest zła.

Główna bohaterka. Wyróżniać ma się Milena - jej przemiana była niezwykła, może chodzić za dnia i posiada dodatkową umiejętność "pamięć krwi". Jest to postać stosunkowo konsekwentna. Odważna, inteligentna, dziennikarka z zasadami moralnymi, pyskata, irytująca i bardzo ironiczna.

Inni bohaterowie. Każdy wampir, którego poznajemy trochę bliżej ma unikalny charakter. Mamy "piegowatego" szefa miasta o niezwykłym zamiłowaniu do luksusu, Małgosię, która wciąż szuka swojego brata Darka, zwracając się do egzorcysty, itp. Trochę szkoda, że najgorszą i najnudniejszą postacią jest Darek, który wydawać by się mogło miał być ważny.

Język. Jeśli mam być szczera to bardzo przypadł mi do gustu. Przeczytałam ostatnio tak dużo powieści w narracji pierwszoosobowej, że już zapomniałam jak przyjemny jest narrator trzecioosobowy, który wszystko wie i od czasu do czasu pozwala nam zajrzeć w umysły bohaterów.

Akcja. Jest bardzo szybka, niewiele w niej przestojów. Autorka jest bardzo konsekwentna i pilnuje chronologii. 

Podsumowanie. Jeśli ktoś lubi wampiry, to zapewne książka przypadnie mu do gustu. Główna bohaterka jest wyrazista, ma interesujących znajomych, a jej wróg ma trochę "brutalne" podejście do seksu. Spędziłam z tą książką kilka miłych godzin i niebawem zabiorę się za drugi tom. Czy jednak polecam? Nie wiem.

Książka bierze udział w wyzwaniach :


Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)