Katarzyna Michalak - Gra o Ferrin

- W tej głuszy, dobru człowieku, uczono mnie przynajmniej podstaw kultury: przedstaw się, szanuj rozmówcę, nie dotykaj eksponatów i takie tam (...) Tutaj widać tolerują na dworze zwykłych chamów. Żegnam ozięble.
(...)
- Jeszcze z tobą nie skończyłem!
- Gwoli ścisłości, jeszcze ze mną nie zacząłeś.

Wydawnictwo : Wydawnictwo Literackie
Data wydania : 23 październik 2013 rok
Liczba stron : 430
LUBIMY CZYTAĆ
Ocena : 2/10
Gra o Ferrin [Katarzyna Michalak]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE


Kilka słów. Ferrin to świat, w którym żyją czarodziejki, elfy, mieszańce wszelakiej maści, a czuwają nad nim bogowie. Tyle. Ferrin to świat, w którym kobiety się gwałci, zmusza się do tego żeby oddały się w ramach wyższego celu lub one wręcz błagają by je zgwałcono. Nie zapomnijmy o związkach kazirodczych!

Karolina, lekarka pogotowia, jedzie ratować młodą samobójczynię. Nie przypuszcza, że za chwilę straci wszystkie bliskie osoby i cały jej świat legnie w gruzach. Nie mogąc się z tym pogodzić, postanawia uciec do Ferrinu – magicznego świata, który znała z opowieści z dzieciństwa. Wpada jednak w sam środek krwawej wojny. Karolina, która w Ferrinie zmienia się w Anaelę dell’Iderei, Gwiazdę Ferrinu, Pierwszą z Przepowiedni, staje się zakładnikiem sił dobra i zła. Kto stoi za Wielką Wojną, kto jest sojusznikiem, a kto wrogiem? Prawda, którą dziewczyna powoli odkrywa, mrozi krew w żyłach. Przepowiednia jest prawdziwa, ale jej wypełnienie będzie kosztować Anaelę, więcej niż może ona dać... Źródło

Historia. Nie wiem w jakim nastroju była pani Michalak, pisząc tę książkę, ale mnie osobiście ona przeraża. Gwałty, wykorzystywanie seksualne, kazirodztwo są częstsze niż magia i bitwy. Historia ma oczywiście swój początek i koniec, jest chronologiczna, ale to nie wystarczy by naprawić wszystko inne. 

Fantasy. Mamy sobie krainę, podzieloną na różne kraje. Mamy jej bogów. Mamy historię. Mamy elfy, czarodziejki i mieszańce. W sumie nie jest źle. Wszystko jest spójne i całkiem nieźle opisane.

Narrator. Nie mam nic do narratora trzecioosobowego, ale w tym wypadku sprawiał, że można się było pogubić.

Anaela - Karolina. Nie! Ta główna bohaterka bije wszystkich na głowę. Jej serce kocha trzech, a chyba tak naprawdę to żadnego. Jest buntowniczką, egoistką i głupią dziewuszką, która nagle rzuca wszystko i się poświęca. Ma oczywiście lekarski instynkt, który pojawia się i znika.

Dezinformacja. Nie przeszkadza mi, że autorzy czasem nie do końca znają temat. Autor nie musi być lekarzem, może bazować na wiedzy z internetu, ale bez przesady! Kto widział anestezjologa o wysokich kwalifikacjach w wieku 23 lat?

Podsumowanie. Zdecydowanie nie polecam. Nie rozumiem tej książki. Byłam zdziwiona, że napisała ją Pani Michalak. Spodziewałam się mdłej historii miłosnej w świecie fantasy, ale tego nie mogłam przewidzieć! Nie wiem jakim cudem to ma pięć tomów.

Wyzwania :
Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)