Christina Lauren - Piękny drań - tom I

Non, je ne regrette rien. (Nie! Nie żal mi żadnej z chwil...) ~ Edith Piaf.

Tłumaczenie : Beautiful Bastard.
Wydawnictwo : Zysk i S-ka.
Data wydania : 9 luty 2015 rok
Liczba stron : 450
LUBIMY CZYTAĆ
Ocena : 8/10
Piękny drań [Christina Lauren]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE 

Z tej książki nauczyłam się kilku kobiecych zasad =D


Nigdy nie sypiaj z szefem na jego warunkach.

Pozwól by to on sypiał z Tobą na Twoich warunkach.


Nigdy nie kupuj drogiej bielizny, bo szybko ulega zniszczeniu.
Pozwól by to on kupował Ci drogą bieliznę, skoro chce ją niszczyć.

Nigdy nie poświęcaj własnej kariery dla swojego szefa.
Pozwól by to on wymyślił, jak ją ocalić, a później wznieść się na szczyt.

Nigdy nie pokazuj draniowi, że nie możesz bez niego żyć.
Pozwól by to on zakochał się w Tobie na zabój, a wtedy Ty łaskawie odwzajemnisz jego uczucie.


KILKA SŁÓW
To na pewno nie jest romans wysokich lotów - i dobrze, bo pewnie po 10 stronach zamknęłabym książkę z krzykiem. 
Nie jest to też idealna powieść erotyczna - chociaż seks jest głównym motywem działań bohaterów. 
Fabuła w tej powieści jest banalna - za to bohaterowie są po prostu niezwykli.
Język jest bardzo prosty - za to autorka tworzy z niego wspaniałe dialogi.
Nic tylko zabierać się za czytanie!


FABUŁA

  • Bennett Ryan, to mężczyzna, który jest inteligentny, bogaty i nieziemsko przystojny, po prostu idealny - ALE Z DALEKA! W rzeczywistości Bennet Ryan to piękny drań, który jest bezwzględny, nie liczy się z uczuciami innych i nigdy nie przebiera w słowach. JEDNAK UWAGA NASZ DRAŃ MA JEDNĄ SŁABOŚĆ - swoją asystentkę Chloe Mills.
  • Chloe Mills to młoda, uzdolniona, atrakcyjna i pracowita studentka MBA. W życiu wszystko jej się udaje, e...no prawie. Życie Chloe byłoby znacznie łatwiejsze, gdyby nie jej nieziemsko przystojny i irytujący PIĘKNY DRAŃ, KTÓRY JEST JEJ SZEFEM.
Bennet Ryan wraca z Francji do Chicago, aby zając znaczące stanowisko w rodzinnej firmie. Jest służbistą, jego jedynym celem jest osiągnięcie, jak najlepszych wyników. Niestety nic nie idzie po jego myśli...Pierwszego dnia gdy poznaje swoją nową asystentkę Chloe Mills jego życie przestaje być piękne. Nie dość, że panna Mills jest niezwykle upierdliwą osobą, nieziemską atrakcyjną, to w dodatku ma na tyle tupetu by w jego obecności wyrażać swoje zdanie, które jest niezgodne z jego własnym. Pannie Mills zostało zaledwie kilka miesięcy do skończenia prezentacji i zdania egzaminu, jednak czy tej wybuchowej dwójce uda się to przetrwać? Przekonajcie się sami!

Szybko się przekonasz, że uroda to tylko powierzchowność, a szpetota sięga do szpiku kości.

MINUSY
  • Książka nie powaliła mnie na kolana, pod względem fabuły, która jest tak banalna i niestety tak popularna, że gdyby nie recenzje, to nigdy nawet bym nie zwróciła uwagi na tą pozycję.
  • Język, język i jeszcze raz język. Jest po prostu bardzo prosty. Autorka w dialogach naprawdę nieźle nim operuje, ale poza nimi nie jest on jakiś wybitny.
Ciekawi mnie fakt, że to dopiero tom pierwszy, jestem ciekawa co autorka wymyśli w kolejnych tomach, których w sumie będzie aż sześć i mają dosyć interesujące tytuły :
1. Beautiful Bastard.
1,5. Beautiful Bitch.
2. Beautiful Stranger.
2,5. Beautiful Bombshell.
3. Beautiful Player.
3,5. Beautiful Beginning.


Fakty wyglądały następująco: byłem o nią zazdrosny. Bynajmniej nie w sensie romantycznym, raczej w stylu jaskiniowca: dać pałką po głowie, zawlec za włosy i zerżnąć.

BOHATEROWIE
  • Bennet Ryan, to kreacja która zadowoli wszystkie kobiety. Przystojny, bezwzględny, inteligentny i wredny. Mężczyzna sukcesu, którego poukładanym życiem, w którym to on stawia wszystkim warunki zawładnęła jego asystentka. W dodatku pan Ryan ma trzy bardzo rozbudowane osobowości. W pracy : krzyczy na wszystkich pracowników, poniża ich i szczerzy się do wszystkich klientów. W czasie prywatnym : jest w miarę dobrym bratem, synem który przychodzi na rodzinne kolacje i kupuje prezenty. W życiu erotycznym : nie przepuści żadnej okazji, która wydaje mu się interesująca (no przynajmniej za nim pozna pannę Mills), próbuje być samcem, chce dominować (chociaż nie zawsze mu się to udaje). W stosunku do swojej asystentki : myśli o niej non stop, jest jego narkotykiem, największą erotyczną fantazją, to dzięki niej wyrobił w sobie nawyk trzaskania drzwiami, a no i nienawidzi jej.
  • Chloe Mills, to bohaterka, której nie da się nie lubić. W końcu, w romansie, znalazłam bohaterkę, która zna swoją wartość, nie pozwala facetowi wejść sobie na głowę (przynajmniej z zewnątrz), potrafi się mu postawić (chociaż to jej szef) i ustalać swoje własne zasady, uciec żeby nie pokazywać swoich słabości i czekać, aż to on ją dogoni.
- Nie o to mi chodzi. Mam na myśli, że spieprzyłem jako szef - przełknął nerwowo i odetchnął głęboko. - Oraz wyjątkowo spieprzyłem jako facet. Weź te slajdy - powiedział podając mi pendrive'a - i weź mnie z powrotem.


PODSUMOWANIE
Tak jak wspomniałam, to bohaterowie tworzą tą książkę, w zasadzie oprócz nich nie ma w niej nic więcej. To świetne dialogi i udani bohaterowie, sprawili, że seks stał się wyrazisty, zapominało się o banalnej fabule i prostym języku. Chociaż naprawdę w to nie wierzę, polecam (teoretycznie powinnam napisać, że osobom pełnoletnim xd). Słowne utarczki pomiędzy Benntem, a Chloe, przeradzające się w sceny erotyczne, których wcale ich nie zabraknie, to naprawdę dobra zabawa na wieczór. Ta książka nie bez powodu stała się międzynarodowym bestsellerem!
Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
2 Komentar
avatar

Kolejna książka z cyklu erotyka dla gospodyń domowych nie znających wcześniej określeń sm czy bdsm?

Balas
avatar

Do samej powieści specjalnie mnie nie ciągnie, ale uwielbiam Twój klarowny układ recenzji :)

Balas

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)