Tomasz Matkowski - Gangsterski

Gangster z zachodu, Amerykanin włoskiego pochodzenia, Lucky Santucci, zimny twardziel, z precyzją i rutyną wykonujący najtrudniejsze zlecenia, staje wraz ze swym towarzyszem za żelazną kurtyną, na polskiej PRL-owskiej ziemi, uzbrojony i pewny siebie. Ma wykonać robotę, zabić bez mrugnięcia okiem i wyjechać nie pozostawiając po sobie śladu. Wszystko poszłoby dobrze, gdyby... Gdyby nie siermiężna, socjalistyczna rzeczywistość, irytująca, stająca kantem, okazująca się skuteczną przeszkodą dla doskonale wyszkolonych, profesjonalnych i pozbawionych uczuć gangsterów.
ŹródłoPOLEGŁAM...
Rzadko zdarza mi się nie przeczytać książki, ale do tej pozycji nie mogę się przekonać.
  • Jest króciutka (niecałe 200 stron), ale czyta się ją dość wolno.
  • To jedna z brzydszych okładek jakie widziałam.
  • Podobało mi się "wyśmianie" naszej polskiej PRL-owskiej rzeczywistości. Autor zrobił to ze smakiem, w sposób szyderczy i ironiczny.
  • Język autora jest tak prosty, jak "budowa cepa".
  • Nie jest to ani kryminał, ani powieść sensacyjna.
  • Książka wydaje się trochę infantylna.
Nie oceniam tej książki, bo dobrnęłam do jakiejś 80 strony, ale naprawdę nie dałam rady. Książka mnie nie wciągnęła, nie zainteresowała, to chyba tyle...

Lustro Rzeczywistości, jeśli masz ochotę, to możesz wlepić mi karę, ale nie przeczytam tej książki w całości, nawet dla wyzwania Kiedyś Przeczytam :D
Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)