Piąta nominacja: Liebster Blog Award


Z przyjemnością mogę napisać, że czerwiec w końcu się kończy. Od lipca będę mogła więcej czasu poświęcić czytaniu, prowadzeniu bloga i odwiedzaniu Waszych blogów. Ukochane wakacje, nadchodźcie! Pomińmy pracę i wolontariat.
Zegarek w pasku bocznym wskazuje, że upłynęło 343 dni od założenia bloga, co oznacza, że zbliża się KONKURS z okazji urodzin bloga!
A na koniec, bardzo dziękuję Aleksandrze xd z bloga Książkowa magia, za moją piątą już nominację!


Pytania:


1.Zdarzyło Ci się kiedyś powiedzieć lub napisać, że lubisz czytać książki a ta osoba nie chciała z Tobą rozmawiać?
Mhm...to dosyć ciekawe pytanie. Myślę, że taka sytuacja nigdy się nie miała miejsca. Co wcale nie oznacza, że wszyscy kochają słuchać o książkach jakie czytam.


2.Czego oczekujesz od kupionej książki, o której nic nie wiesz?
Zazwyczaj, gdy nic nie wiem o książce, to przyglądam się okładce. Oczekuję historii, która jest na niej przedstawiona, np. od "Grabarza" oczekiwałam mroku i trzymającej w napięciu opowieści.

3.Czy w Twojej rodzinie jest dużo osób czytających książki?
Mój dziadek był historykiem, a moja babcia polonistką i tak się złożyło, że z ich kolekcji mogłaby powstać miejska biblioteka. Tak więc, czy w mojej rodzinie dużo osób czyta książki? ZDECYDOWANIE TAK :)

4.Masz biblioteczkę u siebie w pokoju? Wstaw zdjęcie. Pochwal się.
W tym poście -> klik, znajdziecie kilka zdjęć mojej biblioteczki, która wciąż się rozrasta. Aktualnie mam trzy regały i dwie długie półki.

5.Jaka zekranizowana książka Ci się podobała i dlaczego ta właśnie? Co ona ma w sobie i co ma w sobie ta ekranizacja?
Mhm....pewnie wielbiciele klasyki mnie uduszą, ale podobała mi się ekranizacja "Burzy" Szekspira. Przyznam się szczerze, że poleciałam na efekty specjalne. Jednak ten film ma naprawdę niesamowity klimat i w ciekawy sposób przedstawia wizję mojego ukochanego klasyka.

6. Jaką pogodę lubisz podczas czytania?
Lubię gdy jest chłodniej, a ja siedzę pod kocem z moją ukochaną książką i ciepłą herbatką Lipton - muffin.

7. Jakie bajki przed snem rodzice Ci czytali?
Wszystko i to dosłownie wszystko. Baśnie, podania, legendy, opowiastki. Christian Andersen, Bracia Grimm, itp.

8. Ile chcesz w tym miesiącu przeczytać książek?
W tym miesiącu przeczytałam tylko pięć książek i chciałabym dokończyć szóstą. Jak na mnie to dosyć kiepski wynik.

9. Twoja ulubiona lektura z podstawówki i dlaczego ona?
"Harry Potter", dlaczego? Chyba głównie z tego powodu, że nadal nie wierzę, iż był lekturą. Nauczycielka kazała nam go przeczytać w czwartej klasie podstawówki. Była to chyba jedyna książka, którą każdy w mojej klasie przeczytał. Natomiast jej omawianie połączone było z zabawą - robiliśmy quizy.

10. Czym kierujesz się podczas kupowania/wypożyczania książek?
Jeśli nie znam książki to głównie kieruję się okładką, później gatunkiem, a na końcu autorem. Zazwyczaj w ten sposób wybieram książki w bibliotece, gdy jakąś kupuję staram się być przygotowana.

11. Najbardziej zaskakująca książka kiedy jakąkolwiek czytałaś?
Myślę, że takich książek było wiele. Na pewno jedną z nich był kryminał "Odkupienie" - recenzja, który zaskoczył mnie tematem i sposobem jego przedstawienia.

A Wy jakbyście odpowiedzieli na te pytania? :)
Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
7 Komentar
avatar

Też lubię Harrego ;). Chyba zawsze będę mieć sentyment do tej serii.

Balas
avatar

Tak, HP to także książka, którą bardzo dobrze wspominam :) I mam podobnie z okładkami przy wyborze książek, o których nic nie wiem ;)

Balas
avatar

Ja niestety nie lubię Harrego.
Fajnie miałaś, że rodzice czytali ci przed snem. U mnie w domu nigdy nikt nie tykał się książek, a ja dopiero od 5 lat zapałałam miłością do literatury.

Balas
avatar

Ja również kieruję się okładką przy wyborze lektury :) Z chęcią cofnęłabym się w czasie i powróciłabym do chwil, kiedy rodzice czytali mi na dobranoc bajki.

Balas
avatar

Podobnie jak Ty, dla mnie podstawówka to czas czytania Harrego Pottera :>

Przy okazji chciałabym zaprosić Cię do Kruczego Gniazda i poprosić abyś wyraziła opinię na temat mojego nowego cyklu. Podsyłam Ci link abyś nie szukała.
http://kruczegniazdo94.blogspot.com/2015/06/krucze-wiesci-czyli-przeglad.html#comment-form
Nie traktuj tego jako spam.

Balas
avatar

Najbardziej zaskakującą... powiedziałabym, że większość kryminałów Christie. A nie pod względem treści, ale tego, że książka była szokująca + wyjątkowo dobrze napisana - "Tysiąc wspaniałych słońc".

Pozdrawiam, Insane z przy-goracej-herbacie.blogspot.com

Balas
avatar

Również często kieruję się okładką przy wyborze książki, ale nigdy nie zdarzyło mi się kupić książki przed przeczytaniem opisu bądź recenzji :)

Balas

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)