Rachel Van Dyken - Toxic


- Pewnego dnia - szepnął - kiedy moje serce znowu będzie należeć do mnie, kiedy nie będę go dzielił z umierającą dziewczyną... Dam ci wszystko.

Uznałam, że historia Wesa i Kirsten była bardzo dobra, pomimo kilku niedociągnięć. Autorka sięgnęła po bardzo trudny temat, którym były choroba i śmierć. Podczas tej opowieści poznaliśmy również Gabe, o którego życiu opowiada tom drugi. Jednak wtedy jeszcze nie sądziłam, że jego historia wbije mnie w fotel...


Tytuł: Toxic
Autor: Rachel van Dyken
Wydawnictwo: Feeria Young

Zatraceni Tom 2: Toxic [Rachel Van Dyken]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE


Każdy z nas nosi kilka masek. Jedną nosimy dla rodziny, drugą dla znajomych, trzecią w pracy, czy w szkole. Staramy się wszystkich zadowolić jednak zawsze pozostajemy sobą, trochę tylko naginamy się do rzeczywistości, w której jesteśmy. Z Gabe'em Hyde'm jest zupełnie inaczej. Od czterech lat zachowuje się, jak kameleon. Niegdyś uwielbiały go tłumy, ale popełnił jeden błąd, którego nigdy nie będzie wstanie sobie wybaczyć. Po prostu uciekł, zostawił za sobą wszystko i zmienił tożsamość, ale nigdy nie zniknęło jego poczucie winy.

Saylor chce uczyć muzyki, ale tylko uczyć. Ma dwa cele: skończyć studia i znaleźć dobrą pracę. Muzyka jest więc dla niej furtką do lepszego świata. Kocha ją, czuje, ale nie potrafi wydobyć z niej czegoś niesamowitego. Muzyka to w końcu tylko muzyka. Nie rozumie więc ludzi, którzy na instrumentach grają z taka pasją, że prawie je niszczą. Jednak najbardziej na świecie nienawidzi Gabe. Jej zdaniem jest zwykłym kobieciarzem. Niestety szybko się okazuje, że na jednym przypadkowym spotkaniu się nie skończy, gdyż oboje odwiedzają ten sam Dom Opieki. 

Dla tej dwójki od nienawiści do przyciągania jest już tylko jeden wielki krok. Czy uda im się go pokonać?

Kocham lody, kocham naleśniki, kocham kolor niebieski - bzdury. Ponieważ, kiedy ja mówię KOCHAM - to znaczy wykrwawię się dla Ciebie.

Fabuła tej książki jest wyjątkowa. Autorka pokusiła się o dosyć niezwykłe studium jednostki. Historia Gabe pokazuje nam, że jeden błąd może nam odebrać wszystko, a poczucie winy jest wstanie zniszczyć nam życie. To trochę nierealna historia o sile miłości, pasji, bólu i przebaczeniu, a także wielkich pieniądzach. Jednak została napisana w taki sposób, że trudno koło niej przejść obojętnie.

Dyken z niebywałą dokładnością wykreowała postać głównego bohatera. Powoli przeprowadziła nas przez wszystkie etapy jego życia, uchylając przed nami drzwi do jego przeszłości. Pokazała nam, jak łatwo młody człowiek może upaść na dno i jak ciężko mu później wrócić, pomimo wsparcia przyjaciół. Są bowiem takie blizny, które zlikwidować może tylko miłość drugiego człowieka.

Saylor jest również bardzo ciekawą postacią. Przyznam się szczerze, że dla mnie jej postępowanie niekoniecznie było zrozumiałe. Ta młoda dziewczyna dla miłości, która sprawiała jej wiele bólu, zaryzykowała wszystko. Nie wiem, jak można walczyć, z taką pasją o kawałki serca mężczyzny, który wciąż kocha inną.

To drugi tom tej trylogii i szczerze mówiąc, dla mnie był znacznie lepszy, niż pierwszy. Dyken wprowadziła chaos, wywołując u nas prawdziwą dezorientację. Udało jej się opowiedzieć nierealną, ale za to wzruszającą historię, napisaną zgrabnym językiem, z przewagą bardzo mądrych, często zabawnych dialogów.

Zdecydowanie polecam!

Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
5 Komentar
avatar

Pomimo tego, że okładka jest bardzo... zachęcająca, to raczej sobie odpuszczę. Nie ciągnie mnie wciąż do jakże popularnych teraz młodzieżówek obyczajowych i wydaje mi się, że mimo tego, że książka, jak piszesz, jest niezwykła, to i tak by mnie nie zadowoliła. ALe nie twierdzę, że nigdy nie tknę tego gatunku ;)

Balas
avatar

Ja mam tę książkę w planach. Jest zachęcająca nie tylko sama okładka ale treść bardzo mnie ciekawi a po twojej recenzji nie mam wątpliwości.
http://kochamczytack.blogspot.com

Balas
avatar

Na pierwszy tom nie skusiłam się pomimo, że zbierał raczej pozytywne opinie. Cieszy to, że autorka potrafiła jeszcze bardziej podnieść poziom tej serii w drugim tomie :)

Balas
avatar

Bardzo chce zacząć tę serię, więc cieszę się, że drugi tom jest jeszcze lepszy.

Balas
avatar

To dobrze, jeśli drugi tom jest lepszy. Nie słyszałam nic o tej serii, muszę poczytać o niej więcej :)

Balas

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)