ZAPOWIEDŹ: "Anna May" - Agnieszka Opolska


Powieść Anna May zdobyła 1 miejsce w IV edycji konkursu "Literacki Debiut Roku" organizowanego pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Tytuł: Anna May
Autor: Agnieszka Opolska
DEBIUT
Premiera: Premiera nagrodzonej powieści będzie miała miejsce 24 października 2015 roku na 19. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie.
Anna May, studentka historii sztuki, będąc w tarapatach finansowych postanawia ponownie spróbować swoich sił jako modelka. Zamiast na casting trafia jednak do pracowni malarskiej intrygującego obcokrajowca - Adama Northona. Niespodziewana paczka z rzeczami zmarłej matki przywołuje demony przeszłości. Anna mimo wielu obaw decyduje się na odszukanie ojca, którego nigdy nie poznała - tym samym zmierzyć się musi nie tylko ze swoimi koszmarami, ale i z mroczną historią własnej rodziny.
Pomagają jej w tym między innymi tajemniczy Adam, homoseksualny przyjaciel Lukas oraz irytująca, obsesyjnie szukająca sensacji przyszła dziennikarka Ida. Przygnieciona rozterkami nie tylko swoimi, ale i swoich przyjaciół Anna nie wie, iż wpadła w misternie przygotowaną pułapkę. Wplątując się coraz bardziej w sieć intryg, nie zdaje sobie sprawy z grożącego jej niebezpieczeństwa.

Więcej o książce i autorce


Jury konkursu wskazywało na różnorodne zalety zwycięskiego utworu:


Historia Anny May rozgrywa się w Krakowie, w środowisku akademickim i należy do książek z rodzaju czytanych jednym tchem, które nie pozwalają czytelnikowi odejść, dopóki nie pozna zakończenia. Gatunkowo najbliższa romansu, podszyta tajemnicą, która nurtuje czytelnika od pierwszych stronic książki. Stylistycznie wyjątkowo atrakcyjna, intrygująca pod względem porównań i trafnych przenośni. (dr Anna Ryłko-Kurpiewska, Uniwersytet Gdański)

To opowieść o miłości w różnych relacjach: matka – córka, mężczyzna – kobieta, mężczyzna – mężczyzna [...]Umiejętnie dorzucane wątki łączą się z poprzednimi i stawiają akcję w coraz to nowym świetle. (red. Marzena Bakowska, Radio Gdańsk)

Powieść ta, zawierająca w sobie pierwiastki psychologiczne, sensacyjne, oniryczne, a nawet elementy thrillera, podejmuje wiele trudnych tematów (artysta i jego dzieło, homoseksualizm, mroczne kulisy show biznesu, kondycja współczesnego człowieka, kontrasty życia w mieście i na wsi) w sposób nienarzucający się czytelnikowi. Humor, erotyzm i nieprzyzwoitości istnieją tu na takich samych prawach co ludzkie tragedie, a proza życia przeplata się z bogatym światem wewnętrznym postaci. (Wojciech Gustowski, Przewodniczący Kapituły Konkursu „Literacki Debiut Roku”)Co o niej myślicie?
Przeczytacie?
Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
7 Komentar
avatar

Chętnie przeczytam tę książkę :D

Balas
avatar

A nawet mnie zainteresowała, jestem skłonna przeczytać :)

Balas
avatar

O książce już słyszałam i chętnie ją przeczytam, tym bardziej ze to debiut :)
Zapraszam Cię do mnie na fragment mojej powieści, który opublikowałam. Może Cię zachęci i zainteresuje, a lektura uprzyjemni czas :)
www.nalogowy-ksiazkoholik.blogspot.com

Balas
avatar

Pewnie skuszę się na ten debiut :)

Balas
avatar

Zapowiada się naprawdę ciekawie! :) Niech tylko wpadnie w moje łapki, a będę czytać :D

Pozdrawiam serdecznie,
Mona Te [Blog]

Balas
avatar

Poczekam na recenzje - jeśli będą entuzjastyczne, to jestem skłonna się skusić :)

Balas
avatar

Książka już do mnie pędzi (mam przynajmniej taką nadzieję), więc w najbliższym miesiącu z całą pewnością ją przeczytam. Mam nadzieję, że się nie zawiodę ;)

Balas

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)