Dorota Wellman - Jak zostać zwierzem telewizyjnym? + PACZUCHA


W dzisiejszym, ostatnim przedświątecznym, poście pochwalę się paczuchą, którą dostałam w ramach świątecznej wymiany u Fenko oraz prezentem, który otrzymałam w dwóch egzemplarzach od wydawnictwa Pascal.

Jesteście ciekawi? :D

NIESPODZIEWANA PACZUCHA OD PASCALA

Tytuł: Jak zostać zwierzem telewizyjnym?
Autor: Dorota Wellman
Rysunki: Andrzej Rysuje
Wydawnictwo: Pascal

Kto z Was nie zna Doroty Wellman?
Myślę, że to pytanie retoryczne. Chyba każdy z nas, gdzieś już panią Wellman widział albo chociaż o niej słyszał. Czyż nie?
źródło


Dorota Wellman to polska prezenterka, dziennikarka i producentka programów telewizyjnych i radiowych. Mogliśmy ją usłyszeć w Radiu Solidarność, Radiu Eska, czy Radiu Zet oraz Tok FM. Mogliśmy ją oglądać w Polsacie, TVP1, TVP2, TVN i TVN Style. Chyba najbardziej znana jest z programu Dzień Dobry TVN, ale niektórzy z nas mogli ją również zobaczyć na planie jednego z filmów Wajdy, gdzie wcieliła się w postać Henryki Krzywonos. Tak czy tak nie da się ukryć, iż pani Wellman ciężko nie znać. Jest również autorką i współautorką kilku książek.Jak zostać zwierzem telewizyjnym? powstała przy współpracy z Andrzejem Rysuje, który wykonał ilustracje stanowiące świetne tło dla tekstu. Nie da się również ukryć, że książka została wydana w bardzo staranny sposób.


Dorota Wellman, jedna z najbarwniejszych osobowości polskiego dziennikarstwa, zdradza, jak wygląda medialne życie poza kamerami. Jak zrobić karierę w TV? Kto jest prawdziwą gwiazdą, a kto tylko wydmuszką? Dlaczego show must go on? I wreszcie. Jak stworzyć udany duet? Na potrzeby tej książki powstał jeden z nich. Błyskotliwe i dowcipne teksty ilustruje najzdolniejszy rysownik młodego pokolenia, znany jako Andrzej Rysuje. (PASCAL)

Niestety niewiele jestem w stanie powiedzieć o tej pozycji. Zdecydowanie książka została napisana przez autorkę w dobrym stylu. Czułam się tak jakbym siedziała na przeciwko pani Wellman na jednej z kanap w programie Dzień Dobry TVN, a ona opowiadała mi o tym jak dostać się do telewizji i czy w ogóle warto.

Dzień dobry!
To KSIĄŻKA o kulisach mojej pracy, dziwnych przypadkach, które się w niej zdarzają, o ludziach, których cenię i słówko o tych, których aż tak bardzo nie poważam.


W książce autorka faktycznie porusza ciekawsze elementy "życia w telewizji", o których często nawet nie mamy pojęcia albo nie poświęcamy im wystarczającej uwagi. Opowiada o psychofanach, o wypadkach, które czasem zdarzają się dziennikarzom, wpadkach o których woleliby zapomnieć, ale także o gościach, z którymi absolutnie nie da się rozmawiać i tyłówkach, których nikt nie czyta.

Chociaż spędziłam z nią kilka godzin, które były dosyć przyjemne (czas wynika z tego, że musiałam przerywać lekturę i robić coś innego) to niestety ciężko ocenić mi ją pozytywnie. 

Egzemplarz liczy sobie trochę ponad 230 stron, ale jakby usunąć za dużą czcionkę, cytaty, wytłuszczone ponownie fragmenty tekstu, zdjęcia i rysunki, to zostałoby może 50 stron.

Nie umiem też odpowiedzieć na jedno kluczowe pytanie: PO CO PANI WELLMAN NAPISAŁA TĘ KSIĄŻKĘ? Ani to biografia, ani autobiografia. Nie jest to również poradnik, czy książka popularnonaukowa. W sumie to nie jestem pewna czym jest ta książka.

Nie mogę więc jej polecić z czystym sumieniem. Spędziłam z nią miło czas, ale nie wydałabym na nią 39,90 zł. Szkoda. Liczyłam na coś naprawdę fajnego. Niestety dostałam króciutką książeczkę z zabawnymi opowieściami, która nie ma jakiegoś większego sensu.

Za książkę dziękuję wydawnictwu


PIĘKNA PACZUCHA, KTÓRĄ DOSTAŁAM DZIĘKI WZIĘCIU UDZIAŁU W ŚWIĄTECZNEJ WYMIANCE U FENKO


Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)