A.J. Gabryel - Kusiciel

Była z nim bo palił się jak światło.
Kusiciel to książka, którą bardzo chciałam przeczytać, a jednocześnie zwlekałam z nią bardzo długo, co nie ma żadnego uzasadnienia. Po prostu nie po drodze było mi z tą książką. 

Wyszłam z tej sytuacji jednak z obronną ręką. Nie pamiętałam już przeczytanych recenzji tej książki, ani nawet o czym była. 

Jedyne czego byłam pewna to jej przynależności do erotyki. Dzięki temu książka zaskoczyła mnie, zszokowała i wciągnęła na dłuższy czas.


Tytuł: Kusiciel
Autor: A.J. Gabryel
Wydawnictwo: Filia


ON miał w swoim życiu wiele kobiet, zdecydowanie nie byłby w stanie ich wszystkich wymienić. W pewnym momencie jego życia pojawia się ONA - femme fatale. Była piękna, zmysłowa, szalona, nienasycona i bardzo odległa.

Ich związek opierał się na namiętności i pożądaniu. Brakowało w nim bliskości i czułych słówek. Oboje brali, oboje coś oddawali jednak kto wyszedł na tym najlepiej?

ON był karmiony kłamstwami, zmuszony do trwania w dziwnie uzależniającym układzie.

ONA stała się przyczyną jego zguby. Zniszczyła jego świat i zamiast odejść, przepaść, zniknąć z jego życia została na tyle blisko by był świadom jej obecności i jednocześnie na tyle daleko, że nie mógł jej mieć.

Jest wiele sposobów na zrujnowanie komuś życia. Przez długi czas czułem, że dzień, w którym po raz pierwszy ją zobaczyłem, był początkiem mojego końca. Teraz po latach wiem, że bez niej nigdy bym nie żył, nie tak naprawdę, nie pełną piersią. Bez niej prześlizgiwałbym się tylko pomiędzy zdarzeniami, woziłbym ciało z miejsca na miejsce, wypatrując, szukając jej i nie wiedząc, że jej szukam.

Niech Was nie zwiedzie okładka. Jest ona największym rodzajem żartu jaki autor może wywinąć swojemu czytelnikowi. Co widzicie patrząc na nią? Jest raczej wymowna, prawda? I choć jej strony przepełnione są pożądaniem to nawet nie myślcie, że jest to prosta historyjka, w której ona zakochuje się w nim, a on w niej, uprawiają sporo seksu, a potem wszystko kończy się szczęśliwie. Tutaj to zdecydowanie tak nie działa! To prawdziwie brudny układ.

Zanim zaczniecie obwiniać za wszystko męski ród pamiętajcie, że my też nie jesteśmy święte. W tej książce to wcale nie kobieta jest tą pokrzywdzoną. 

Kusiciel to historia mężczyzny, którego układ oparty na pożądaniu uzależnia od dotyku kobiety, tej jednej konkretnej. Niestety ona jest dla niego tak odległa, jak tylko może być. Nigdy nie pozna prawdziwych uczuć nieznajomej, jej myśli. Nigdy nie usłyszy od niej, że ją kocha. Jej słowa będą go tylko ranić. A mimo to trwa w tym układzie, a gdy ten się kończy nadal jest blisko niej.

Nie wiem, co mam czuć, co myśleć. Czuję się urażony, choć nie powiedziała nic, co miało we mnie ugodzić. Czuję się zawiedziony, choć nie miałem oczekiwań. Czuję się zmęczony i nie ma to nic wspólnego z tym, że nie spałem minionej nocy. Lecz przede wszystkim czuję, jakbym zboczył, jakbym został zepchnięty z oznaczonej drogi.

Książka przesiąknięta pożądaniem, które niekoniecznie owocuje pięknym, delikatnym i powolnym seksem. Tutaj wszystko jest szybkie, mocne, brutalne. Główny bohater opisuje nam swoje doznania niczego nie zatajając. Jednocześnie książka naprawdę nie odrzuca. Może to dzięki językowi, któremu posługuje się autor?

To historia, która nie ma się podobać, czy przypadać do gustu. Jej zadanie jest inne. Ma szokować, oburzać, wywoływać wiele skrajnych emocji od współczucia do nienawiści. Jedno jest jednak pewne: to nie jest przyjemna erotyczna opowiastka, o której można zapomnieć.

Gabryel udowadnia, że mężczyźni mogą napisać powieść erotyczną w swoim własnym, unikalnym stylu. Ta książka po prostu pochłania swojego czytelnika, a na koniec wypluwa go z setką niespokojnych myśli.

Przemyślcie dobrze sięgnięcie po tę książkę. Nie jest ona dla wszystkich, a niektórzy jeszcze nie są na nią gotowi.

Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)