Dzień 3 z SYLWIĄ TROJANOWSKĄDzień III
PYTANIE I
GRAŻYNA WRÓBEL
Czy marzy się Pani czasem, by być niczym ptak? Latać w przestworzach i podziwiać świat z góry? :)


Generalnie uwielbiam latanie, takie fizyczne, jako pasażer samolotu. Podziwianie świata z góry jest dla mnie metafizycznym doznaniem. Metaforyczne latanie natomiast jest czymś, co praktykuję każdego dnia, gdyż uważam się za niepoprawną marzycielkę.


PYTANIE II
AGNIESZKA OPOLSKA

Jak pani sobie radzi z emocjami swoich bohaterów. Czy umie pani odciąć się od nich? Czy jak bohater ma chandrę, to echo chandry odczuwają wszyscy na około. A może odwrotnie, pani ma chandrę, to bohater jest "rozsypany".


Pisząc, całą sobą jestem w opowieści, odczuwam jak bohaterowie, cieszę się razem z nimi, wściekam się, wzruszam i ekscytuję. To jest dla mnie niesamowite, bo nigdy nie przypuszczałam, że tak głęboko będę wchodziła w poszczególne historie! Zdarza mi się, że łzy pojawiają się w moich oczach, naprawdę. Zdarza mi się, że po trudnym momencie w opowieści, potrzebuję odreagować, zupełnie jak w realnym życiu. I zdarza mi się, że parskam śmiechem, nie mogąc uwierzyć w groteskowość sceny, w której się zjawiłam. Pisząc, odczuwam całą sobą, ale staram się nie przenosić emocji do świata rzeczywistego. Staram się, choć wiem, że nie zawsze mi to wychodzi!

PYTANIE III
IZA CZYTA

 Jakie zdarzenie w Pani życiu sprawiło, że znalazła się Pani Bliżej chmur?

Jestem osobą, której niewiele trzeba do szczęścia. Czasami wystarczy drobiazg, uśmiech, miły gest. Jeśli chodzi o moją literacką pasję, prawdziwego obcowania z chmurami doświadczyłam, kiedy premierę miała moja debiutancka powieść pt.: „Szkoła latania”, gdy pierwszy raz zobaczyłam na deskach moją sztukę teatralną pt. „4 KUTeASY” oraz za każdym razem, gdy spotykam się z Czytelnikami. Te emocje są nieporównywalne z niczym innym.


PYTANIE IV
DARIA S

Dostaje Pani możliwość na jeden dzień przenieść się w wymarzone miejsce, z kim Pani tylko zapragnie. Może Pani w tym miejscu robić to, na co tylko ma Pani ochotę. Taka możliwość bycia "blisko chmur" ;) Proszę króciutko opisać co by to było. Pozdrawiam serdecznie :)

Nie miejsce jest najważniejsze lecz ludzie, którymi się otaczam. Z przyjaciółmi, z rodziną, z ludźmi życzliwymi sobie i innym, zawsze miło spędzam czas!


Dzisiaj ponownie czekamy na Wasze pytania :)
Pytania z dnia wczorajszego zostaną przeniesione do puli pytań na dzisiaj. Są po prostu tak wyjątkowe, że nie chcemy żeby przepadły. Jednak ich autorzy mogą dzisiaj zadać kolejne pytania.
Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)