Dzień 5 z SYLWIĄ TROJANOWSKĄ

Dzień V

Pytanie I
Katarzyna P-k
Czy napisanie i wydanie książki było Pani najskrytszym marzeniem z dzieciństwa, które musiało poczekać kilka/kilkanaście lat, żeby mogło wreszcie się spełnić, czy raczej dorosłą decyzją i dojrzałym pomysłem, który pojawił się całkiem niedawno?

Nigdy nie marzyłam o pisarskiej karierze. Rozpoczęłam pisanie jakieś dziesięć lat temu, spisując historie, które opowiadałam swojemu synowi do poduszki. Te kilka lat ćwiczenia własnego warsztatu, pozwoliło mi na napisanie kompletnej powieści, która dziś cieszy moje oko i serce. A już niedługo kolejna i kolejna.

Pytanie II
Kasia Piwoda
Jak Pani się poczuła, gdy po raz pierwszy wzięła do ręki swoją własną książkę? I czy wydaniu drugiej powieści towarzyszyły takie same uczucia, czy jednak ta pierwsza wywołała najsilniejsze emocje?

Mając „Szkołę Latania” w rękach czułam się naprawdę niesamowicie, jednak największe emocje wywołał u mnie sam fakt, iż zostanie ona wydana. „Blisko chmur” nie miałam jeszcze w rękach. Za niecałe dwa tygodnie do mnie przybędzie i wtedy poczuję emocje- tego jestem pewna!

Pytanie III
Agnieszka Opolska
Czy chciałaby pani, aby któraś z pani powieści została zekranizowana? Jeśli tak kogo widziałaby pani w głównej obsadzie?

Oczywiście, że tak! To by było fantastyczne, móc zobaczyć swoje papierowe dziecko na dużym ekranie! Wierzę, że niedługo do tego dojdzie! Pomyślę nad aktorami, jednak chyba nie ma to większego znaczenia. Najważniejsze, żeby byli to aktorzy, którzy uwierzą w opowieść o Kaśce i będą robili to z pasją! Hmmm… Brunetka i brunet… 

Pytanie IV
Tea
Może Pani zabrać ze sobą na bezludną wyspę tylko jedną książkę. Co to byłaby za książka?

Przede wszystkim zabrałabym notes i ołówek, abym mogła spisywać własną powieść. Jedna książka na bezludnej wyspie… hmmm… Musiałaby być gruba, żeby na troszkę starczyła. Od nastoletnich lat niezmiennie wysoko cenię „Marię i Magdalenę” Magdaleny Samozwaniec, więc być może na nią bym się zdecydowała albo… na siedmioksiąg o Harrym Potterze, który uwielbiam.


Kochani to OSTATNI DZIEŃ, podczas którego MOŻECIE ZADAWAĆ PYTANIA :) 
Naprawdę warto! Nagrodą jest wyjątkowy egzemplarz "Szkoły latania" z autografem autorki. 
A już w niedzielę dowiecie się kto go wygrał!
Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)