ZAPROŚ MNIE NA...? :) O spamie słów kilka + NOWA AKCJA


KOCHANI!
Nie od dawna wiadomo, że blogosfera jest ogromna. Z jednej strony działa to na nasz plus - więcej osób, które mogą odwiedzić nasz blog. Z drugiej strony pojawia się problem w jaki sposób dotrzeć do tylu potencjalnych odbiorców. Można oczywiście wykupić reklamę na facebooku, poprosić o udostępnianie banera, itp. Jednak najbardziej popularnym sposobem jest - SPAM :D

Spam to niechciane lub niepotrzebne wiadomości elektroniczne. Jego istotą jest rozsyłanie dużej ilości  - bądźmy szczerzy masowo :)  - informacji o jednakowej treści do nieznanych sobie osób.

Aby wiadomość uznać za spam musi spełniać jednocześnie trzy kryteria:
- treść wiadomości jest niezależna od tożsamości odbiorcy,
- odbiorca nie wyraził uprzedniej, zamierzonej zgody na otrzymywanie tej wiadomości,
- treść wiadomości daje podstawę do przypuszczeń, iż nadawca wskutek wysłania może odnieść zyski nieproporcjonalne w stosunku do korzyści odbiorcy.


Nie wiem czy zaproszenie na blog/konkurs/zabawę blogową jest spamem. Dlaczego? Po prostu nie chce mi się tego rozstrzygać. Wydaje mi się jednak, że coś w tym jest dlatego proponuję Wam akcję :)


Trochę w tej blogosferze jestem i chociaż mój blog jakoś popularny nie jest to na pewno mogę ogłosić się "spamerem" :D Przy okazji różnych wydarzeń zawsze zapraszam masowo kogo się da i jak tylko się da - facebook, blogi, itp. Staram się oczywiście napisać coś od siebie, ale nie zawsze mi się to udaje. Jedni mnie za to krytykują, inni odpowiadają na zaproszenie albo życzliwie przymykają oko. Dlatego jednak jako "spamer" wychodzę do Was z propozycją akcji:

Zaproś mnie :)
Recenzje, artykuły, cykle, wydarzenia, konkursy, wyzwania, blogi

Kiedy zostawiacie mi adresy swoich blogów w komentarzach, to niestety pomimo disquasa czasem mi umykają. Głównie z tego powodu, że Wasze komentarze czytam głównie na telefonie i wtedy nie wchodzę już na blogi, a potem zapominam. Dlatego jeśli chcecie mnie zaprosić na jakąś ważną recenzję, artykuł, cykl, wydarzenie, konkurs, wyzwanie, czy po prostu na swój blog, proponuję żebyście zrobili to pod tym postem lub na facebooku. Postaram się zawsze odwiedzić Was w ciągu kilku dni :)


Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)