Mia Sheridan - Stinger. Żądło namiętności.


Życie jest przedziwne.

Mia Sheridan bestsellerowa autorka New York Timesa okazała się kłamcą. Powieść Stinger. Żądło namiętności, to tytuł, okładka i opis wydawcy idealne dla schematycznej powieści erotycznej. Ta powieść z mojego punktu widzenia posiada wszystko przez co powinnam ją odrzucić. Mam mało czasu i zdecydowanie nie marzyłam o schematycznej powieści erotycznej z płytkimi bohaterami i kilkoma scenami seksu. Skusiłam się na nią tylko dzięki zachęcającym recenzjom. Książka podzielona jest na trzy rozdziały plus epilog. Już pod koniec pierwszego zrozumiałam, że padłam ofiarą kłamstwa autorki, a pochlebne recenzje mają swoje uzasadnienie...


Tytuł: Stinger. Żądło namiętności.
Autor: Mia Sheridan
Wydawnictwo: Helion

Grace Hamilton to jedna z najlepszych studentek prawa. Obowiązkowa, poukładana z nieodłącznym podręcznikiem w ręku. Pewnego dnia przylatuje na konferencję w Las Vegas, w którym zamierza zakosztować odrobinę luksusu, pomiędzy wykładami naukowymi. A luksus dla panny Hamilton oznacza leżenie nad basenem z otwartym podręcznikiem, ewentualnie z zestawem do sporządzania notatek. Tak miał wyglądać ten weekend i nie było żadnej szansy na odstępstwo od planu, bo nie po to się ma plan żeby go nie przestrzegać.

Carson Stinger przybywa do Las Vegas na konferencję branży erotycznej. Jest aktorem heteroseksualnym jednego z eleganckich portali pornograficznych. Człowiek, który żyje z dnia na dzień, nie wie co zrobić ze swoim życiem i lubi od czasu do czasu zaliczyć jakąś pannę. Już od zderzenia w korytarzu działa pannie Hamilton na nerwy, a jego niewybredne żarty wprawiają ją w zakłopotanie co szybko prowadzi do obopólnej nienawiści.

Myślicie, że tych dwoje nie może nic połączyć? Pamiętajcie, że jesteśmy w Las Vegas! W mieście grzechu jedynym grzechem jest niegrzeszenie. Tak więc dziwnie sprzyjający układ zdarzeń sprawia, że ta dwójka postanawia poddać się chwili i atmosferze miasta grzechu. Przecież i tak spędzą tu tylko jeden weekend.

Jeden weekend w mieście grzechu powinien zostać zapomniany, a jednak żaden z jego uczestników nie jest w stanie wymazać go z pamięci...

Po pięciu latach Grace i Carson spotykają się ponownie w Las Vegas w bardzo niesprzyjających okolicznościach. Czy jest to jednak szansa dana od losu? Jedna i niepowtarzalna? Czy warto z niej skorzystać nawet, jeśli niesie za sobą niebezpieczeństwo?


Twoje osiągnięcia są wyłącznie twoją zasługą.


Mia Sheridan wykreowała naprawdę ciekawych bohaterów, którzy są swoimi przeciwieństwami i teoretycznie chociaż nic nie powinno ich łączyć, to okazuje się, że mają ze sobą wiele wspólnego, co więcej mogą się od siebie sporo nauczyć.

Dla spragnionych scen erotycznych równie nie zabraknie wrażeń. Autorka z niezwykłą wprawą opisuje takie sceny, nie zepsuło ich nawet polskie tłumaczenie. 

Akcja książki początkowo gna na złamanie karku żeby następie zwolnić i znowu przyspieszyć pod koniec. Niestety zakończenie było zbytnio uproszczone i pozbawione jakiś szczególnych emocji, ale sama książka nimi naszpikowana wynagrodziła mi to w zupełności.

Najważniejsze jest to, ile serca w coś wkładasz i 
czy dajesz z siebie wszystko nie dlatego, że ktoś cię
potem za to pochwali, ale wręcz przeciwnie,
dlatego że nikt cię nigdy nie chwali i 
twój sukces nie na tym polega.


Stinger. Żądło namiętności to jedno wielkie kłamstwo i całe szczęście. Ta powieść nie ma nic wspólnego ze schematycznym erotykiem, w którym nie ma drugiego dna. Stinger... udowadnia nam, że każdy człowiek, który stanie na naszej drodze może odmienić nasze życie, a prawdziwa miłość jest tuż...tuż za zakrętem, pytanie tylko czy będziemy mieli odwagę żeby jej się poddać. Natomiast Mia Sheridan udowadnia, że powieść, która krzyczy jestem schematyczną powieścią erotyczną, może kryć w sobie opowieść z drugim dnem. Zdecydowanie polecam.

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu:Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)