Cacao DecoMorreno i jego twórczośćInternet to takie miejsce, które nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać, ale tym razem to już chyba lekka przesada :D Jakim cudem w ciągu kilku godzin kakao stało się bestsellerem roku 2016? Nie mogę tego pojąć. Szczególnie, że internauci przeszli samych siebie.


Autor: Cacao DecoMorreno
Bardziej tajemniczy niż Thomas Pynchon. Najgorętsze i najbardziej gorzkie nazwisko wśród wszystkich autorów z Ameryki Południowej.


Tytuł: Najwyższa jakość
Autor: Cacao DecoMorreno
Wydawnictwo: Extra Ciemne

Główny bohater, którego imienia nie poznamy, jest typowym pracownikiem w supermarkecie. Niestety na osiedlu ma wielu wrogów. Doprowadzają go do szału, więc postanawia się wyprowadzić. Jednak wyprowadzka nie jest taka łatwa…

Miłość jest jak wiatrak. Można z nią walczyć, ale czy to ma sens?

Źródło: Lubimy czytać.

Tytuł: Czekoladowa pokusa
Autor: Cacao DecoMorreno
Wydawnictwo: Klasyka z fantazją

Nowe oblicze DecoMorreno i pierwszy erotyk na mojej półce. Czekoladowa pokusa porusza trudne tematy zbliżeń międzyrasowych. Kiedyś temat tabu, dziś - często pomijany. Autor porusza się w temacie z wyraźną swobodą i dużym smakiem. Niektóre opisy jak dla mnie nadto realistyczne, ale cóż, taki jest styl DecoMorreno. Czy prawdziwa miłość wygra ze stereotypami? Czy może czekoladowa pokusa okaże się tylko chwilowym zauroczeniem?

[...]Zawartość soli wynika wyłącznie z obecności naturalnie występującego sodu.. - wyszeptała całują...

Źródło: Lubimy czytać.


Tytuł: Czekoladowe wieże
Autor: Cacao DecoMorreno
Wydawnictwo: Klasyka z fantazją

DecoMorreno znów zaskakuje swoją oryginalną powieścią umiejscowioną w świecie fantasy. Miłość, nienawiść, walka oraz gorzkie rozczarowanie - to wszystko w jego epickiej sadze, prowadzącej nas po najgłębszych zakamarkach ludzkiej natury.

Przechowywać w suchym, chłodnym pomieszczeniu.

Źródło: Lubimy czytać.
Tytuł: Murzynek mocno czekoladowy
Autor: Cacao DecoMorreno
Wydawnictwo: Extra Ciemne

Kontrowersyjna powieść kultowego już brazylijskiego przedstawiciela transrealizmu - Cacao DecoMorreno. W tym satyrycznym utworze autor naśmiewa się z czarnoskórej mniejszości w USA, porównując ją do niedopieczonego ciasta czekoladowego.

Źródło: Lubimy czytać.
źródło

DecoMorreno był w Polsce przez długi czas autorem niedocenianym, jednak wystarczy spojrzeć na opinie na LC, żeby uwierzyć, że teraz wreszcie przyszło jego pięć minut. No dobra, a tak serio to od czego to się zaczęło?

Taki wpis pojawił się na facebooku. Widzicie nazwę grupy? Tak, 500+, Becikowe, MOPS, Alimenty - Pytania i Odpowiedzi. Ile osób w to uwierzyło? Kto zrobił screen? Jaki miał w tym cel? Tego pewnie nigdy się nie dowiemy.

DeccoMorreno skorzystało z popularności i na swoim oficjalnym fanpage'u zorganizowało konkurs z nagrodami, w dodatku powstał dodatkowy fanpage z cytatami z książki i żeby tego było mało trailer promujący książkę. Cóż...marketing ruszył pełną parą, a internautom najwyraźniej bardzo się spodobało.


Dodatkowo atmosferę podgrzał sklep Piotr i Paweł. Jestem ciekawa jak bardzo wzrosła sprzedaż.
źródło
Myślę, że każda marka może marzyć o tak spontanicznej reklamie w dodatku ze smakiem i ze świetnym poczuciem humoru. Mnóstwo osób wkręciło się do zabawy. Wszystkich moli książkowych zapraszam do udziału w nowym wyzwaniu książkowym :D
źródło
Ostatnio nie ma mnie na blogu, ale to z powodu zbliżającej się wielkimi krokami sesji i nagromadzenia kolokwiów i egzaminów. Będę jednak wpadać zarówno do siebie, jak i na Wasze blogi, z tym że rzadziej. W następnym tygodniu na blogu pojawią się dwie recenzje :D Mam nadzieję, że mimo zastoju będziecie do mnie wpadać. Wszystkim studentom życzę szczęścia!


Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)