[PRZEDPREMIEROWO] Katarzyna Łochowska - Droga do przebaczenia


Z dumą przedstawiam mój pierwszy patronat medialny, którym jest wspaniała książka Katarzyny Łochowskiej Droga do przebaczenia.

Pierwsza część "Droga do Ukojenia" opowiedziana z perspektywy Kaśki, okazała się ciepłą powieścią o urokach i smutkach polskiej wsi, życiu po rozwodzie, trudach poszukiwania miłości i o ukojeniu, które gdzieś tam za górami i lasami na nas czeka.

Czy drugi tom jej dorównuje?


W Ukojeniu wszystko 
staje się możliwe.

Ukojenie budzi się do życia po zimie. W przyrodzie wszystko odżywa na nowo, witając wiosnę. Także w życiu mieszkańców na nowo odżywają problemy, które pozostawały przez ten czas uśpione.

Katarzyna Malinowska, wbrew swojej woli, wprowadza się do Pawła "Niedźwiedzia" Niedźwiedzkiego, któremu niebawem urodzi potomka. Jej przyszłość maluje się w bardzo wesołych barwach. Z tego względu w tym tomie skupimy się na jej przyjaciółce - Julicie.

Do spokojnego życia Julity zakradają się ból, cierpienie i strach. Z nad horyzontu nadciągają kłopoty, których się spodziewała, ale nigdy nie przypuszczała, że osiągną takie rozmiary. Pewnego dnia jej brat Rafał pojawia się w jej domu. Zostawia u niej na przechowanie kopertę, której pod żadnym pozorem nie może otworzyć. Później znika bez śladu.

Pewnego dnia do jej domu puka nieznajomy, który wcale nie przynosi dobrych wieści. Ma przy sobie broń i wydaje się, że zdecydowanie wie jak zrobić z niej użytek.

Czy Ukojenie skrywa mroczne tajemnice? Czy ktokolwiek jest w stanie je rozwiązać?
Tytuł: Droga do przebaczenia
Autor: Katarzyna Łochowska
Wydawnictwo: Białe Pióro
Data premiery:  1 września 2016 roku


W tym tomie poznajemy poznajemy bliżej Julitę, która do tej pory, głównie była nam znana, jako spokojna przyjaciółka, przebojowej Katarzyny Malinowskiej. Ten tom różni się od poprzedniego tak bardzo, że aż trudno w to uwierzyć. Szczególnie, że oba tomy mają ze sobą wiele wspólnego, bo chociaż zmieniają się wydarzenia, ludzie i problemy, to Ukojenie pozostaje takie samo.

Droga do przebaczenia to historia szarej myszki Julity, zniknięcie Rafała, narkotyki, kradzione samochody, tajemniczy półświatek, miłość, seksowny mężczyzna, motor, stara wiedźma, ciąża, magiczna stodoła, porody i to wszystko w jednym krótkim tomie. Myślicie, że z takiego misz maszu nie może wyjść nic dobrego? Mylicie się!

Tym co odróżnia Drogę do przebaczenia od "Drogi do Ukojenia" jest wątek kryminalny. W malutkim Ukojeniu pojawiają się ludzie, którzy próbują dorwać Rafała i w sumie nie do końca wiadomo za co. Nie można ich jednak ignorować, ponieważ posiadają broń, której nie boją się używać.

Tym co upodabnia Drogę do przebaczenia do "Drogi do Ukojenia" są nasze kochane dziewczyny, których afera ślimakowa niczego nie nauczyła, więc z niesamowitym zaangażowaniem wpadają na nowe pomysły, które wbrew zdrowemu rozsądkowi realizują, ściągając na siebie tylko większe kłopoty.

W Ukojeniu nic się nie dzieje i to jest twój największy problem.

Katarzyna Łochowska ma niesamowity talent do opowiadania lekkich historii, w zabawnym tonie. Nie wzbudzają w nas one strachu, a rozbawiają do łez i pozwalają się odprężyć. Nie są jednak infantylne, chociaż przyznaję, że zbiegi okoliczności są trochę naciągane.

Droga do przebaczenia to kolejna powieść o polskiej wsi, która z lekkim humorem i trochę naciąganym wątkiem kryminalnym, opowiada historię miłości, która jest wynikiem bardzo wielu zbiegów okoliczności i magicznej stodoły Państwa Malinowskich.

Szczerze polecam zarówno Drogę do przebaczenia, jak i pierwszy tom "Droga do Ukojenia", jako odprężające lektury, które pomagają nam przenieść się do polskiej wsi, w której wcale nie jest nudno.


Za egzemplarz, patronat i możliwość przedpremierowej recenzji dziękuję:

autorce Katarzynie Łochowskiej

wydawnictwu Białe Pióro


Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
1 Komentar
avatar

Polska wieś to niezłe miejsce ;)
Podoba mi się ta seria, no i gratuluję patronatu!;)

Balas

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)