Elisabeth Herrmann - Śnieżny wędrowiecBez względu na to, 
gdzie jesteś,
 znajdę cię.


Dobrze pamiętam "Wioskę morderców", w której młoda policjantka prawie życiem przypłaciła rozwiązanie sprawy. Książka wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, dlatego z przyjemnością sięgnęłam po drugi tom. Szczególnie, że moją uwagę od razu zwróciła okładka.

Tytuł: Śnieżny wędrowiec
Autor: Elisabeth Herrmann
Wydawnictwo: Prószyńska i S-ka


4 lata wcześniej...
Chorwatka Lida Tudor zaczyna pracę w niemieckiej willi zamożnej rodziny Reinartzów. Pracuje tam w charakterze sprzątaczki i mieszka wraz ze swoim synem Darijem. Jej mąż Darko Tudor jest biologiem badającym życie wilków, dlatego praktycznie nigdy nie ma go na miejscu. 

Pewnego dnia Darijo zostaje uprowadzony. Porywacz żąda okupu, a pracodawca kobiety zgadza się go zapłacić. Śledztwo prowadzi Lutz Gehring, jednak szybko gubi trop. Chłopca nie udaje się odnaleźć, tak samo jak nie da się zapłacić okupu. Śledztwo staje w martwym punkcie.


4 lata później...
W lesie znaleziono ludzki szkielet, który należy do chłopca w wieku Darija. W Lutzu Gehringu prowadzącym śledztwo odżywa prawdziwe pragnienia dorwania osoby, która jest odpowiedzialna za śmierć tego chłopca.

Sanela Beara zostaje wciągnięta w śledztwo i ma do przekazania ojcu chłopca bardzo smutną wiadomość, która ma mu odebrać ostatnią nadzieję na jego odnalezienie.

Wszystko w tej sprawie jest dziwne. Reinartzowie nie współpracują. Lida Tudor nie udziela informacji już nie wspominając o niecodziennym zachowaniu Darka Tudora. Czy cztery lata temu faktycznie doszło do porwania? Kto zabił chłopca? I co z tą historią ma wspólnego wilk?

Ludzie, którzy wierzą, że w ich wspomnieniach bliscy zmarli żyją, kłamią. Bez wątpienia odchodzą w zapomnienie. Wkraczają powoli w blednącą, pochłaniającą wszystko czasoprzestrzeń, którą nazywamy przeszłością.

W tym tomie bliżej poznajemy Lutza Gehringa, który jest dobrym policjantem o konserwatywnych poglądach i nieistniejącym życiu osobistym. Ponownie w jego śledztwo włącza się młoda Sanela Beara, która głównie polega na instynkcie i uczuciach. 

Ta dwójka oczywiście nadal nie może znaleźć wspólnego języka, a wspólny cel wcale im w tym nie pomaga. Szczególnie, że każde z nich ma własny sposób na rozwikłanie zagadkowego porwania i śmierci Darija. 

Sanela chce się zdać na instynkt i pracować pod przykrywką, a Lutz zamierza szukać dowodów i przesłuchiwać świadków. Które z nich pierwsze odkryje prawdę?

- Czy pani wie, że wilki żyjące na wolności prowadzą życie rodzinne? Rodzice i potomstwo tworzą watahę. Jeśli chce się do nich przyłączyć młody obcy wilk, przyjmują go do rodziny i staje się jednym z jej członków.
- W takim razie wilki górują nad ludźmi.

To historia o bólu, cierpieniu, miłości, kłamstwie, determinacji i wielkich pieniądzach. Mrok i zręcznie budowane napięcie, wprowadzają nas w świat mrocznej tajemnicy, która na wiele lat złączyła ze sobą osoby, które nigdy nie powinny mieć wspólnych interesów.

Nie mogę powiedzieć, że ta książka nie wzbudza emocji. W końcu chodzi o poznanie przyczyn śmierci dziecka, wyjaśnienia okoliczności jego porwania, a także obrażeń, które odniósł i w końcu odkrycie tego jak wyglądało jego życie i co doprowadziło do tego wszystkiego.

Drugi tom znacznie bardziej przypadł mi do gustu. To thriller i kryminał w jednym pozbawiony zbędnego horroru, z którym spotkaliśmy się w "Wiosce morderców". Świetnie poprowadzona historia i nieuchwytny morderca oraz dwóch policjantów o zupełnie różnych poglądach na prowadzenie śledztwa. 

Śnieżny wędrowiec to pozycja obowiązkowa dla osób, którym spodobała się "Wioska morderców" i dla wszystkich, którzy mają ochotę na dobry thriller.

Za egzemplarz dziękuję

Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
1 Komentar
avatar

Mam ochotę na dobry thriller. Ciekawa jestem, co tak naprawdę stało się z chłopcem.

Balas

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)