4 książki idealne na jesienne wieczory...


Witam Was wszystkich w ten piękny jesienny czas, pogoda niestety niekoniecznie dopisuje i zamiast złotej polskiej jesieni jest deszczowo, smutno i ponuro. Powiedzmy, że taki klimat nie nastraja optymizmem i raczej powoduje prawdziwą jesienną melancholię. Jestem pewna, że już zdążyliście odczuć ją na własnej skórze.


Jesienią nasza motywacja do działania spada, szczególnie jeśli jesteśmy zmuszeni wyjść na dwór zaopatrzeni w parasole i kalosze. Jak sobie z tym poradzić? Na szczęście mole książkowe mają na to swój niezawodny sposób. Do wygrania z jesienną melancholią wystarczy tylko ciepły koc, kubek gorącej herbaty i kilka dobrych książek. 

Koc i kubek musicie załatwić sobie sami, ale chętnie pomogę Wam z listą książek, w które warto zaopatrzyć się tej jesieni. 


Książka, która skutecznie 
zburzy jesienną rutynę
Moja pierwsza propozycja to zbiór opowiadań, który niedawno ukazał się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. Jedenastu najlepszych polskich autorów kryminałów z inicjatywy Czwartej Strony stworzyło wspólnie zbiór zawierający jedenaście najlepszych opowiadań kryminalnych, których akcja toczy się w jedenastu polskich miejscowościach, z których każda naznaczona jest zbrodnią.

Rewers, to książka która zburzy jesienną rutynę i wniesie powiew świeżości do naszej domowej biblioteczki. Nawet jeśli nie jesteście fanami opowiadań to zachęcam do zapoznania się z powyższą pozycją. Jest to świetna okazja do poznania ulubionych autorów w nowej, krótszej niż zazwyczaj, odsłonie. To także możliwość odkrycia pisarzy, o których twórczości do tej pory tylko słyszeliśmy. Myślę, że wiele osób dzięki przeczytaniu opowiadania i poznaniu unikalnego stylu każdego z autorów, chętnie sięgnie po inne ich dzieła. Jednak tym co naprawdę wyróżnia Rewers jest połączenie jedenastu unikalnych stylów autorów najlepszych kryminałów. Każde z opowiadań różni dosłownie wszystko: miejsce akcji, czas akcji, rzeczywistość społeczno-polityczna, bohaterowie, zakończenie. W zasadzie łączy je tylko zbrodnia.

Zbiór opowiadań kryminalnych od Czwartej Strony zapewni nam wspaniałą przygodę, która pomoże nam zapomnieć o jesiennej melancholii. Rewers, to idealny wybór dla miłośników kryminałów, ale także dla osób, które szukają czegoś nowego i wyjątkowego.


Książka, która pomoże nam 
celebrować jesienny czas

Jesienią bywa nudno, czas wydaje się płynąć wolniej, a pogoda zachęca do spędzania wieczorów w domowym zaciszu. Czasami taka jesienna melancholia jest dobra, gdyż skłania nas do przemyśleń, na które zazwyczaj nie mamy czasu. Warto skorzystać z tego czasu, zaopatrzyć się w ciepły koc, aromatyczną herbatę i Historię pszczół…

Książka Mai Lunde zaczyna się od przedstawienia wizji naszego świata, pozbawionego pszczół, następnie płynnie przechodzi do czasów, w których pszczół było pod dostatkiem, a ludzie dopiero uczyli się podstaw ich hodowli, wreszcie poznajemy naszą teraźniejszość, w której pszczoły wymierają w tajemniczych i zupełnie niezrozumiałych okolicznościach. Historia została bardzo ciekawie zbudowana, gdyż od początku znamy jej zakończenie. Wiemy, że pszczoły wyginęły, ale dopiero później autorka przedstawia nam dlaczego, co do tego doprowadziło, a także czy da się to jakoś naprawić.

Pszczoły to oczywiście niejedyny temat tej powieści, z ich historią nierozerwalnie związana jest historia ludzi - Tao, Williama i George'a, a także ich rodzin. Autorka przedstawia nam trudne relacje, jakie łączą rodziców z dziećmi, ale także niesie pocieszenie pokazując, że są one niezniszczalne bez względu na wszystko.

Historia pszczół to ciekawa powieść, która dzięki leniwemu stylowi autorki idealnie nadaje się na długi, jesienny wieczór. Książkę czyta się szybko, a historia ludzi i pszczół nie nudzi, zawiera w sobie drugie dno, które powinno nas czegoś nauczyć. Historia pszczół to także opowieść o trudnych relacjach dzieci i rodziców. Różnica pokoleń, pasja, słownictwo, marzenia, to wszystko dzieli, zamiast łączyć. Lunde pokazuje jednak, że więź pomiędzy rodzicem, a dzieckiem jest w stanie przetrzymać wszystko. To wspaniała opowieść, która skłoni nas do wielu przemyśleń.


Książki, które nas rozbawią, 
wzruszą i jednocześnie 
skłonią do przemyśleń, 
czyli idealny jesienny zestaw

TYLKO DLA KOBIET.

Dwie ostatnie pozycje zdecydowanie nadają się dla każdej kobiety i to w każdym wieku. Pomogą nam zapomnieć o jesiennej chandrze, nudzie i rutynie. 

Szkoła żon i Pensjonat marzeń autorstwa Magdaleny Witkiewicz zapewnią nam dużą dawkę śmiechu, ogromnego kopa motywacyjnego do działania nawet przy niesprzyjającej aurze, przemyśleń, które pozwolą nam zrobić coś dla siebie oraz wzruszeń, dla których warto zaryzykować. 

A wiecie co jest najlepsze? Wydawnictwo Filia w tym roku wydało obie pozycje w jednym tomie, dzięki czemu cieszymy się dwiema wspaniałymi powieściami naraz. Czy może być coś lepszego na jesienny wieczór?Wszystkie cztery pozycje posiadam w swojej domowej biblioteczce i przetestowałam je na własnej skórze, jeśli jeszcze ich nie znacie, to zachęcam do zajrzenia na stronę sklepu internetowego Merlin.pl, gdzie znajdziecie je w bardzo korzystnych jesiennych cenach, wszystkie pozycje ponad 30% taniej.


A jacy są Wasi jesienni ulubieńcy? :)
Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)