Sarah Skeate - Trzy kolory Wystarczą. Rysuj! + Kalendarz inspiracji


Dzisiejszego postu raczej recenzją nie można nazwać, ale chciałabym Wam opowiedzieć o dwóch bardzo ciekawych pozycjach, które od jakiegoś czasu posiadam na swojej półce. 

Jesteście ciekawi?


Tytuł: Trzy kolory wystarczą. Rysuj!
Autorka: Sarah Skeate
Wydawnictwo: Insignis

Były już kolorowanki, w których dosłownie mogliśmy pomalować wszystko, nawet największe malarskie dzieła. Do wszystkiego potrzebowaliśmy kredek albo specjalnych pisaków. 

Osobiście lubię kolorowanki, chociaż artysta ze mnie żaden. Nigdy jednak nie przepadałam za zabawą kredkami, czy pisakami, to zawsze jakieś utrudnienie. Zresztą zamalowanie czegoś, a namalowanie to wielka różnica. Sarah Skeate znalazła remedium na moje problemy!


Sarah Skeate stworzyła publikację, w której nie znajdziemy kolorowanek! To podręcznik dla osób, które chcą nauczyć się malować kotki, potworki, fryzury, czy budynki. Z tyłu książeczki znajdziemy szablony, które w rysowaniu pomogą każdemu początkującemu.

I wiecie co? Do korzystania z tej książki nie potrzebujecie żadnych kredek! Wystarczą tylko długopisy w trzech kolorach: czerwonym, czarnym i niebieskim. Nie mówcie mi, że nie macie ich w domu :)

Spędziłam z książką miłe chwile i nadal zamierzam odkrywać nowe techniki rysowania. Może jeszcze kiedyś zostanę artystą? No dobra, tego nie planuję, ale książka jest świetna. Szczególnie polecam ją młodszym, ale także rodzicom, dlaczego? Pamiętam jak w dzieciństwie dręczyłam mamę: "narysuj mi kota", "narysuj mi potworka", "narysuj mi...". Myślę, że taka pomoc przydałaby się mojej mamie.


Książkę Trzy kolory wystarczą. Rysuj! otrzymałam od Rudej z bloga:
Dziękuję raz jeszcze!


A teraz kilka słów o zdobyczy z Empika :)Tytuł: Kalendarz książkowy 2017
Wydawnictwo: Eurograf

W tym roku ponownie szukałam kalendarza (chociaż miałam już go nie kupować). Ten konkretny egzemplarz wypatrzyłam w Empiku, regularnie kosztuje 26,90 zł, ale ja dałam za niego jakieś 20 zł. Zdecydowanie nie żałuję tego zakupu. Myślę, że będzie świetnym towarzyszem kolejnego roku.


Format: B6
Oprawa: Twarda
Układ: Dzień na jednej stronie
Dodatki: skrócone kalendarium na 2017 rok,
miejsce na notatki, wstążka, 
inspirujące cytaty na każdy dzień roku


Podoba Wam się któraś z pozycji? :)

Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)