Vera Eikon - Między prawami. Polowanie na Wilka

Jakiś czas temu napisała do mnie autorka i zaproponowała przeczytanie jej książki. Początkowo chciałam odmówić, głównie z braku czasu, ale nie tylko. Zawsze podejrzliwie patrzę na self-publishing i nic na to nie poradzę. Zaintrygował mnie jednak opis książki i teaser, a autorka nie poganiała. 
W wolnej chwili sięgnęłam więc po Między prawami. Polowanie na Wilka i cóż... zdecydowanie mam do książki pozytywny stosunek.

Tytuł: Między prawami. 
Polowanie na Wilka.
Autor: Vera Eikon
Self-publishing

Komisarz Alan "Proca" Berg jest oficerem Centralnego Biura Śledczego Policji i każdego dnia zawzięcie walczy o to by na ulicy było jak najmniej towaru. Dowodzi grupą operacyjną "Szakal", ale większość roboty wykonuje sam, bo wtedy jest najbardziej wydajny. 

Niestety kariera Berga ostatnio kuleje. Grupa "Szakal" od miesięcy stara się dopaść - Wilka, jednego z bossów mokotowskiej mafii, ale i człowieka, który wiele lat temu przyczynił się do śmierci brata Berga. Śledztwo sporo kosztuje, a jego efektów wciąż nie widać. Wszyscy żyją w coraz większym napięciu. Berg pała chęcią zemsty i nie cofnie się nawet o krok, ma tylko jeden cel - dopaść Wilka.

Sprawa Wilka wreszcie się kończy. Berg otrzymuje szansę złapania go i wpakowania do więzienia, ale nie wszystko jest takie proste. Życie komisarza się zmienia, jego żona zachodzi w ciążę, a on dostaje partnera. Czy w takiej sytuacji będzie potrafił zaryzykować własnym życiem dla swojej zemsty?

Bał się, że zostanie zdemaskowany, a gdy prawda wyjdzie na jaw, wszystko runie.

VERA EIKON. Żona i matka dwójki wspaniałych dzieci. Polska pisarka urodzona w 1989 roku, w Łodzi. Po studiach na Uniwersytecie Łódzkim zamieszkała w Amsterdamie. Po latach poszukiwań literackiego głosu odnalazła powieść kryminalną jako najlepsze dla siebie środowisko, w którym realizuje motto: “Nawet jeśli człowiek zapomni o Bogu, Ten nigdy nie zapomni o człowieku”.

Dlaczego Vera Eikon została autorką właśnie kryminałów? Ponieważ ten gatunek traktuje o najciemniejszych stronach ludzkiej natury. Zdeprawowanej, obdartej z miłości i współczucia. Należy zdemaskować te kłamstwa o człowieku. Dotrzeć do serca, które zawsze poszukuje akceptacji, miłości i Boga. Najtrudniej zachować je w warunkach ekstremalnych. Najtrudniej odnaleźć miłosierdzie w świecie pełnym przemocy, a właśnie tam najwięcej go potrzeba. W przeciwnym razie – człowiek umiera.

Autorka prowadzi również Vlog o Self-publishingu-klik. Na stronie znajdziemy także książki, filmy i muzykę, które zainspirowały autorkę do napisania powieści.


Los sprzyja zacnym i sumiennym. Chcesz zrobić coś wartościowego i wielkiego. Żyj dobrze, mądrze i pracowicie.

Komisarz Alan "Proca" Berg jest dobrze wykreowaną postacią. Autorce udało się stworzyć postać człowieka, który jest dobrym szefem, autorytetem, a jednocześnie potrafi być gruboskórnym gburem. W przeszłości studiował resocjalizację, ale jego życie potoczyło się zupełnie inaczej. Po śmierci ojca i przedawkowaniu heroiny przez brata wstąpił w szeregi policji i dołączył do oddziału walczącego z narkomanią, w którym spełnia się całkowicie.

Ciekawą postacią jest również Julian "Młody" Sikorski, który niespodziewanie pojawia się w wydziale i zostaje partnerem Berga. Pozostali bohaterowie są w powieści znacznie mniej wyraźni, ale być może ich kreacje rozwiną się w kolejnych tomach.

Autorka w powieści poruszyła problem narkomanii, który zamiast maleć zdecydowanie rośnie, a pojawiają się również dopalacze. Z jednej strony jest to temat powracający jak bumerang i trochę oklepany, z drugiej strony nadal aktualny, a autorce udało się dobrze wpleść go w fabułę powieści.

Co do stylu autorki nie zgłaszam większych zastrzeżeń. Dialogi są naprawdę dobre, trochę kuleje narracja i opisy. Myślę jednak, że jest to coś co da się bez problemu poprawić. Jeśli chodzi o akcję to autorka rozplanowała ją równomiernie i toczy się ona swoim tempem. Zabrakło mi chyba szybkości, było trochę zbyt spokojnych fragmentów.

Nie chcę kiedyś spojrzeć w lustro i nie rozpoznać człowieka, którego w nim zobaczę.

Przyszła pora na jakieś podsumowanie i nie do końca wiem co napisać. Między prawami. Polowanie na Wilka nie jest najlepszym debiutem kryminalnym jaki czytałam, ale to przyzwoita powieść, z ciekawym głównym bohaterem i rozplanowaną fabułą. Zachęcam do zapoznania się z książką, na stronie autorki możecie za darmo pobrać ebook - klik.

Za egzemplarz dziękuję autorce.


Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)