WYDAWNICTWO ZE SŁOWNIKIEM


Wydawnictwo [ze słownikiem] istnieje na polskim rynku wydawniczym od niedawna. Wydaje unikalne książki, w których zakochałam się od pierwszego wejrzenia. 

Jestem jedną z tych osób, które uczą się języka angielskiego zawsze, bo poziom jego znajomości skacze u nich i raz jest lepiej, raz gorzej. Kiedy tylko usłyszałam o unikalnych publikacjach tego wydawnictwa od razu stały się one moim marzeniem. Jesteście ciekawi dlaczego?

Lubię czytać książki w oryginale i zazwyczaj nie przeszkadza mi to ile czasu na to poświęcam, jednak czytanie książki i jednoczesne szukanie słów w słowniku bywa niezwykle upierdliwe. I właśnie dlatego książki Wydawnictwa [ze słownikiem] stały się ucieleśnieniem moich marzeń.
Na zdjęciu widać dwie powieści: The Secret Garden (Tajemniczy Ogród) Frances'a Hogdson'a Burnetta oraz Dracula (Drakula) Brama Stokera w dwutomowym wydaniu. Nie są to jednak wszystkie propozycje wydawnictwa.

Powieści zostały podzielone na pięć kategorii tematycznych:
- Literature & Fiction: "Doktor Jekyll i Pan Hyde", "Przygody Sherlocka Holmesa", "W 80 dni dookoła świata";
- Children's Books: "Alicja w krainie czarów", "Alicja po drugiej stronie lustra", "Czarnoksiężnik z krainy Oz", "Doktor Dolittle i jego zwierzęta", "Księga dżungli", "Piotruś Pan", "Pollyanna", "Tajemniczy ogród";
- Mystery, Thriller, & Suspense: "Drakula", "Mary Shelley";
- Science Fiction & Fantasy: "Wehikuł czasu", "Wojna światów";
- Erotica: "Wenus w futrze".

Wszystkie publikacje w języku obcym są drogie i nie ma co o tym dyskutować, dlatego wnikliwie przyjrzałam się cenom książek w tym wydawnictwie i wiecie, co? Za taką jakość wydania jest całkiem nieźle.

Większość publikacji kosztuje w granicach 29 - 39 zł, co stanowi normalną cenę za książkę w języku polskim, moim zdaniem bardzo tanio. Kilka pozycji zostało wydanych w dwóch tomach co zwiększa ich koszt, ale nadal nie jest źle. Droższe publikacje to koszt 49 zł, najdroższe są "Przygody Sherlocka Holmesa" - 59 zł. Każdą z publikacji możecie dokładnie obejrzeć na stronie wydawnictwa, więc nie kupujecie w kota w worku.


Jeżeli wśród wymienionych przeze mnie książek nie widzicie dla siebie niczego ciekawego, to nie martwcie się. Wydawnictwo jeszcze w tym roku planuje wydanie kilku ciekawych tytułów, m.in. "Dumna i uprzedzenie", "Pinokio", "Pies Baskerville'ów", "Dom wampirów" i wiele, wiele innych.


Każda z książek podzielona jest na trzy części:
- Vocabulary of most common words;
- Chapters - każdy z rozdziałów jest wymieniony osobno;
- Vocabulary.

Na początku więc znajduje się słowniczek z najczęściej użytymi słowami, następnie rozdziały książki oraz słowniczek na końcu książki, który prawdopodobnie zawiera wszystkie użyte w książce słowa - sprawdzę to podczas czytania.

Tym co wpływa na unikalność wydań jest układ książki. Każda ze stron zawiera tekst powieści, a na marginesach wypisane są najtrudniejsze słowa.


Nie wiem co Wy o tym sądzicie, ale ja zakochałam się w tych publikacjach od pierwszego wejrzenia. Czytanie książek w oryginale jest marzeniem każdego książkoholika, a jeśli nie jest to powinno być. Dzięki tego typu publikacjom język angielski nie odstrasza, wręcz przeciwnie przyciąga. Słówka na marginesie zdecydowanie ułatwią czytanie.

Ja zabieram się za czytanie i za podszkolenie swojego angielskiego. Zacznę od "The Secret Garden" i mam nadzieję, że już w następnym tygodniu opowiem Wam o zaletach publikacji Wydawnictwa [ze słownikiem], które odkryję podczas czytania. Trzymajcie za mnie kciuki :D

A dla tych, którym nie chce się czytać tego posta filmik:

Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)