Bram Stoker - Dracula [ze słownikiem]Bram Stoker zaczął tworzyć Draculę w marcu 1890 roku podczas wakacji w Whitby. Po sześciu latach zbierania materiałów, informacji, tworzenia notatek i pisania powieść została wydana przez Constable w 1897 roku. Oczywiście powieść przyniosła autorowi sławę po dziś dzień, a dzięki Wydawnictwu [ze słownikiem] możemy się nią cieszyć w oryginale.

Kocham Draculę, ta powieść bez wątpienia jest klasyką gatunku. Osobiście uważam, że każdy czytelnik, który lubi powieści z wampirami w roli głównej powinien poznać  hrabiego Drakulę, bo co prawda Stoker jako pierwszy o wampirach nie pisał, ale nie da się ukryć, że pisał o nich całkiem nieźle.

Tytuł: Dracula
Autor: Bram Stoker
Wydawnictwo [ze słownikiem]
Tom 1 i 2

Myślę, że wszyscy wiedzą o czym jest Dracula, ale przypomnieć nie zaszkodzi, tak więc... 

Jonathan Harker - prawnik całkiem młody, wyrusza w podróż do niezwykłej Transylwanii. Celem jego wycieczki wcale nie jest podziwianie pięknych widoków, a sfinalizowanie zakupu posiadłości w Londynie u głównego zainteresowanego, a więc hrabiego Drakuli. Początkowo sam hrabia jest dla niego wybitnie uprzejmy, ale to przecież dopiero początek ich znajomości. Jonathan Harker szybko odkrywa dziwne cechy właściciela oraz zamku, w którym zostaje uwięziony...

Dr Seward, Quincey Moriss oraz Arthur Holmwood są przyjaciółmi, niestety wszyscy troje wybrali na towarzyszkę życia jedną i tą samą kobietę - Lucy Westenera. Oświadczają się jej wszyscy, lecz ona może mieć tylko jednego wybranka, na którego wybiera Arthura, jednak wszyscy nadal pozostają w zażyłych stosunkach. Lucy wyrusza ze swoją przyjaciółką Miną - narzeczoną Harkera na wakacje do Whitby. Lucy każdej nocy zaczyna lunatykować, a przyczyny powrotu do tego starego zwyczaju wydają się mieć pewien związek z hrabią Drakulą...


Okładka. Nadal nie mam nic do jednokolorowych, białych okładek. Uważam, że są całkiem niezłe. Nawet jeśli niektórym kojarzą się z podręcznikiem. Skoro dzięki nim pozycja jest tańsza to mi to pasuje. Wolę biel niż źle przerobione obrazki w photoshopie.

Poziom nieznany. Brak poziomu naprawdę przeszkadza. Co prawda na stronie wydawnictwa dostępny jest rozdział próbny, po którym mniej więcej można zorientować się w poziomie, ale to za mało. O ile w przypadku publikacji dla dzieci to nie ma wielkiego znaczenia, to jednak przy książkach dla dorosłych brak określonego poziomu będzie doskwierał niektórym czytelnikom.

Układ książki. Nadal jestem zakochana w układzie książki. Pozwolę sobie przypomnieć moją poprzednią wypowiedź: pierwsza część składa się ze słowniczka zawierającego słówka, które najczęściej pojawiają się w książce, w zasadzie jeśli je znamy nie powinniśmy mieć problemu z czytaniem. Druga część to oczywiście powieść, składająca się z poszczególnych rozdziałów. Trzecia część zawiera bardzo przydatny słowniczek, który jest znacznie bardziej rozbudowany niż ten z początku książki. 

Układ tekstu. Na marginesach znajdziemy słówka, które są bardzo pomocne w trakcie czytania. Nie musimy przerywać lektury, żeby odszukać dane słówko w słowniku, co naprawdę usprawnia czytanie. Szczególnie jeśli publikacja jest dla nas trudniejsza do przyswojenia.


Wydawnictwo [ze słownikiem] zdecydowanie nie zawodzi. Jestem ogromną fanką ich publikacji, które zdecydowanie wspierają mnie w nauce języka angielskiego, która ma charakter "w dalszym ciągu trwający".

Natomiast co do samego Draculi zdecydowanie polecam, to prawdziwa klasyka, którą wypada znać.

Chcesz kupić? :)


Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)