[PRZEDPREMIEROWO] Tarryn Fisher - Mimo naszych kłamstw

Zasługujesz na to, żeby o ciebie walczyć. Jeszcze się nie poddałem.

Wiesz dobrze, że nie da się żyć bez ponoszenia konsekwencji własnych decyzji, tak samo jak nie da się żyć bez patrzenia za siebie. Zawsze będziesz wspominał, zawsze będziesz rozpamiętywał. Wielka miłość, która odeszła… Pamiętasz jeszcze, co czułeś, gdy znikała? Ja czuję to cały czas.

Zniszczyłem wszystko. Mam już dosyć tych bezsennych nocy, kiedy analizuję, co się stało. To nie miało prawa się wydarzyć! Ile razy wypowiadałeś w myślach to zdanie? Nawet raz to za dużo. Dla mnie te słowa to już niemal modlitwa.

Chcesz mojej rady? Zastanów się głęboko, zanim zaczniesz okłamywać ukochaną osobę, bo pewnego dnia rozejrzysz się dookoła i zobaczysz jedynie zgliszcza – ruiny życia, które chciałeś mieć, tragedie osób, które darzyłeś uczuciem, zniszczonego siebie.

Nie, nie zostawię tak tego. Mimo naszych kłamstw tym razem postawię wszystko na jedną kartę. Przecież ona mnie potrzebuje…
C.

Tytuł: Mimo naszych kłamstw
Autor: Tarryn Fisher
Wydawnictwo: Otwarte

Caleb, Leah i Olivia stworzyli toksyczny trójkąt, do którego wciągnięto również Noah'a oraz Seth'a. Uzależniająca miłość Olivii i Caleba doprowadziła do podjęcia decyzji, których nikt nie był w stanie przewidzieć.

Caleb jest sam. Nie ma żony i nie wygląda na to, żeby żałował rozwodu z Leah. Nie ma również żadnych praw do dziecka, gdyż według Leah, mała Estella nie jest jego córką. Został więc sam. 

Cały czas próbuje od nowa poukładać swoje życie, ale nadal przeszkadza mu miłość do Olivii, której nie jest w stanie poskromić. I chociaż on jest wolny, to Olivia nadal ma męża - Noah'a. Czy jednak separacja małżonków stanie się dla niego szansą na zdobycie prawdziwej miłości?

Kiedy jestem z tobą, wylewają się ze mnie wszystkie uczucia.

Przez wszystkie trzy tomy towarzyszy mi jedno pytanie: jak daleko można się posunąć dla prawdziwej miłości? To pytanie zadawałam sobie tak często, że w pewnym momencie zaczęłam się zastanawiać czy Olivię i Caleba w ogóle łączyła miłość. 

Dla siebie kłamali, okłamywali innych, krzywdzili i ranili, a mimo to cały czas dążyli do ponownego zjednoczenia. Oboje byli, są i zapewne będą od siebie uzależnieni. Zbyt wiele poświęcili, żeby teraz mogli tak po prostu o sobie zapomnieć. Z tego względu trzeci tom nadal opisuje walkę, która niekoniecznie musi prowadzić do szczęśliwego zakończenia.

...pamiętaj, że to ja jestem właściwym człowiekiem dla ciebie.

Tarryn Fisher ciekawie zbudowała fabułę i świetnie rozplanowała ją na trzy tomy. Czytamy o tych samych wydarzeniach z trzech różnych punktów widzenia, a dodatkowo cała historia pędzi naprzód. Nie nudzimy się i nie mamy wrażenia Déjà vu.

Historia opowiedziana z punktu widzenia Caleba jest dobra i mocna. Byłam ciekawa jak autorka poradzi sobie z prawdziwie męskim punktem widzenia, ale wyszło jej to całkiem nieźle.

Wszystkie kreacje bohaterów są pełne, pełnokrwiste i zaplątane w sieci ich własnych kłamstw.

Niewyrównane rachunki ciągną się za nami całe życie.

Jeżeli mowa o toksycznej miłości, to wydaje się, że nie można pominąć nazwiska Tarryn Fisher, która stała się od niej prawdziwą specjalistką. Pierwszy tom nie przekonał mnie do tej serii w 100%, ale drugi i trzeci jak najbardziej. 

Historia toksycznej miłość w wykonaniu Tarryn Fisher porywa nas i skłania do przemyślenia wielu rzeczy. Przede wszystkim warto sobie postawić pytanie: jak daleko można się posunąć dla prawdziwej miłości?

Zdecydowanie polecam całą trylogię.

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwuPrevious
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)