SPOTKANIE AUTORSKIE: Kamila Denis
Ponownie zawędrowałam do Starej Rzeźni (a dokładnie to 6 raz, pozostałe relacje są dostępne na blogu) tym razem na spotkanie z autorką Kamilą Denis, która zadebiutowała w 2016 roku powieścią Nieukarani.

***

Kamila Denis ukończyła dziennikarstwo aż na dwóch uniwersytetach w Szczecinie i Poznaniu. Od 2014 roku pracuje jako urzędniczka starostwa powiatowego w Stargardzie.

FACEBOOK


MOJA RECENZJA

MÓJ WYWIAD Z AUTORKĄ


***


Spotkanie autorskie zostało poprowadzone przez panią Ninę  Kaczmarek z Kobietowo.pl. Lubię spotkania w Starej Rzeźni, ale muszę przyznać, że to naprawdę zapamiętam. Pani Nina świetnie sprawdziła się w roli prowadzącej spotkanie. Doskonale rozumie, że pytanie musi być krótsze od odpowiedzi autora, bo to autor ma błyszczeć. W dodatku wszystkie pytania były trafne i ciekawe. Naprawdę świetna robota.

***

Wiecie, że to ja napisałam pierwszą recenzję powieści "Nieukarani"? Szczerze mówiąc tak podejrzewałam, ale i tak miło było to usłyszeć. Szczególnie, że autorka skojarzyła mojego bloga co zawsze jest miłe. Specjalnie dla Was selfie, ale niestety oświetlenie Starej Rzeźni pokonało mój słaby aparat w telefonie :)


Spotkanie dotyczyło oczywiście pierwszej powieści autorki, a więc "Nieukaranych". Dobrze pamiętam jak wzięłam ją do ręki i zupełnie nie wiedziałam czego mogę się po niej spodziewać. Wydawnictwo Novae Res jest dosyć specyficzne, a książki wydawane przez nie zupełnie nierówne poziomem. Byłam ciekawa dlaczego całkiem niezły debiut został wydany właśnie w NR. Autorka zaspokoiła moją ciekawość. Okazało się, że brała udział w konkursie na Literacki Debiut Roku i chociaż nie wygrała, to wydawnictwo i tak postanowiło wydać powieść. Było to dla mnie dużym zaskoczeniem, ale myślę, że NR zdecydowanie podjęło dobrą decyzję.

Kamila Denis swoje pierwsze powieści zaczęła tworzyć w wieku 13-14 lat i początkowo nie były to kryminały, a raczej opowieści dotyczące jej codzienności. Szybko to się jednak zmieniło. Szczególnie, że jednym z ulubionych pisarzy autorki jest Stephen King, drugim jest Marek Krajewski.

Nigdy nie podejrzałam Kamili Denis o napisanie swojej powieści na faktach, ale kiedy dowiedziałam się, że jej ojcem jest policjant, a sama autorka pracuje w starostwie to sama zaczęłam się nad tym zastanawiać. Dlaczego? W powieści pojawia się radny, a jego córka zostaje okaleczona. Autorka przyznała, że gdyby mogła to przemyśleć to możliwe, że nie okaleczyłaby córki radnego, żeby nie tworzyć niepotrzebnych skojarzeń. 

Podczas spotkania padło bardzo ciekawe pytanie dotyczące sfilmowania powieści. Autorka przyznała, że byłby to ogromny sukces i ciekawie byłoby coś takiego przeżyć. Zastrzegła jednak, że pisanie powieści jest sprawą intymną i obawiałaby się czy film odda to co chciała przedstawić w swojej książce. Podkreśliła również, że wolałaby aby czytelnik najpierw zapoznał się z książką, a dopiero później obejrzał film.

Atmosfera spotkania była bardzo sympatyczna i cieszę się, że mogłam w nim uczestniczyć. W lutym wybiorę się na kolejne spotkanie z Sylwią Trojanowską.

Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)