Marie Tourell Søderberg - Hygge. Duńska sztuka szczęścia


Hygge dla jednych może być bzdurą, dla drugich filozofią życia, dla innych może być po prostu inspiracją. Dla mnie tym jest właśnie hygge - inspiracją i motywacją do wprowadzenia kilku zmian w swoim życiu, tak żeby łatwiej odnaleźć i zauważyć szczęście.

Tytuł: Hygge. Duńska sztuka szczęścia.
Autor: Marie Tourell Søderberg
Wydawnictwo: Insignis


Z ciekawością sięgnęłam po książkę Marie Tourell Søderberg, do której przyciągnęła mnie zarówno okładka, jak i świetna cena w Empiku. Marie jest duńską aktorką - telewizyjną i teatralną, urodzoną w Kopenhadze. Sztuka hygge jest dla niej sposobem na uniknięcie dramatów w jej życiu zawodowym i prywatnym. Tworząc swoją książkę na temat hygge, podróżowała po Dani, żeby poznać kilka punktów widzenia hygge.Hygge to filozofia życia, która uczyniła z Duńczyków najszczęśliwszy naród na świecie. Słowo "hygge" nie ma odpowiednika w języku polskim, ale w wolnym przekładzie może oznaczać chwile szczęścia, ciepła i bliskości, ale dla każdego z nas hygge będzie znaczyło co innego.

Każdy z nas wie czym jest hygge, bo w końcu hygge ma czynić nas szczęśliwymi, musimy potrafić instynktownie rozpoznawać to uczucie. Chyba właśnie to najbardziej podoba mi się w hygge - jego indywidualność, a przez to wyjątkowość. Hygge może pojawić się wtedy kiedy przybierzemy ulubioną pozycję na kanapie z ciekawą książką albo wtedy gdy jemy pyszny posiłek z najlepszymi przyjaciółmi. 

Hygge wypełnia naszą codzienność, wystarczy je tylko dostrzec. W moim przypadku hygge pojawia się na przykład wtedy, kiedy siedzę pod kocem z laptopem na kolanach i tworzę zupełnie nową historię, której nikt jeszcze nie zna.W książce Hygge. Duńska sztuka szczęścia znajdziemy informacje na temat tego jak mówić w języku hygge, dowiemy się trochę o pochodzeniu hygge, o tym jak ważna jest bliskość i zaproszenie kogoś do stołu, znajdziemy w niej również praktyczne porady, które pomogą nam wnieść hygge do swojego domu, poznamy potencjał hygge, a także dowiemy się jak być hygge cały rok.

Marie stworzyła ciekawą pozycję, która przybliży nam hygge. Nie skupiła się w niej tylko na własnych odczuciach, ale wiele rozmawiała z ludźmi i bardzo dużo czytała na temat hygge. W jej książce znajdziemy hygge widziane zarówno oczami zwykłych ludzi, jak i ekspertów.

W jej książce znajdziemy także smakowite przepisy w stylu hygge, np. na owsiankę z sosem karmelowym, jabłkiem i prażonymi migdałami, syrop z kwiatów czarnego bzu, czy...dietetyczny snickers, tak wyobraźcie sobie, że niektórzy Duńczycy są fit. Oprócz jedzenia dowiemy się więcej o kolorach i urządzaniu wnętrz w stylu hygge, muzyce idealnej, o tym jak zrobić miskę czy lampki w stylu hygge oraz o tradycji sekretnych przebiśniegowych listów.Hygge. Duńska sztuka szczęścia to pozycja ciekawa dla każdego kto lubi czytać o hygge i chce się czegoś o nim dowiedzieć. Została ładnie wydana i ma piękną przyciągającą wzrok okładkę. Jej wnętrze jest naprawdę ciekawe, ale...

Będę z Wami szczera. Ja osobiście wybieram Hygge. Klucz do szczęścia autorstwa Meik Wiking. Moim zdaniem dowiemy się z niej o hygge znacznie więcej, w dodatku jej wnętrze zostało ładniej rozplanowane. W zasadzie z Hygge. Duńska sztuka szczęścia moim zdaniem przegrywa tylko okładką.

Tak czy tak polecam Wam poczytać o hygge. Duński sposób na szczęście może być inspirujący. Przynajmniej mnie naprawdę zachęcił do wprowadzenia kilku zmian w swoim życiu.
Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)