Peter Wohlleben - Duchowe życie zwierząt


Moja mama zakupiła sobie dwa piękne, ilustrowane wydanie książek Petera Wohllebena, a że jest najlepszą mamą na świecie to pozwoliła mi przeczytać je w pierwszej kolejności :D A powiem Wam, że warto.

Dzisiaj opowiem Wam o książce Duchowe życie zwierząt, która to podbiła moje serce. Zacznijmy od okładki, która jest naprawdę śliczna i przykuwa uwagę. Moje wydanie ma twardą oprawę i jest to edycja ilustrowana, dlatego w środku znajdziemy masę naprawdę ładnych zdjęć. Duża czcionka usprawnia czytanie, a zdjęcia są miłym uzupełnieniem treści. To wszystko sprawia, że książka jest idealnym prezentem, choćby na święta.

Tytuł: Duchowe życie zwierząt
Autor: Peter Wohlleben
Wydawnictwo: Otwarte


Autorem tej ślicznej książki jest Peter Wohlleben. Kim jest ten Pan i czy w ogóle wie o czym pisze? Okazuje się, że Peter całkiem dobrze wie o czym pisze i posiada sporą wiedzą. Jest leśnikiem z ponad dwudziestoletnim stażem w Zarządzie Lasów Państwowych w Niemczech.

W pewnym momencie Peter zrezygnował ze swojej posady urzędniczej, a to wszystko po to, żeby wcielić swoją wizję ochrony przyrody w życie. Aktualnie sprawuje opiekę nad lasami w Reńskich Górach Łupkowych, gdzie praktykuje leśnictwo oparte na ekologicznych i ekonomicznych podstawach.

Jest częstym gościem w programach telewizyjnych oraz autorem licznych publikacji i prelegentem na wielu seminariach. Nie da się ukryć, że wizja ekologii Petera jest naprawdę ciekawa, a przyroda widziana jego oczami niezwykła. W dodatku lekki styl autora tylko zachęca do czytania.

Skąd Peter czerpie wiedzę? Z doświadczenia, najnowszych badań naukowych oraz własnych ciekawych obserwacji.


Wydaje Wam się, że książka napisana przez leśnika jest nudna? Nic bardziej mylnego. Co znajdziecie w środku? Oczywiście dowiemy się z niej sporo o zwierzętach oraz ich zwyczajach. Zapytacie więc skąd ten zwrot "duchowe" w tytule, a no właśnie to słowo jest kluczowe.

Peter naprawdę przedstawia nam duchowe życie zwierząt. W tej książce udowadnia, że świnie wcale nie są głupie, zwierzęta kłamią, dzikich stworzeń nie da się oswoić z różnych powodów, kilka słów o pożądaniu, miłości do ludzi, o tym czy zwierzęta mają imiona i o tym czy posiadają coś takiego jak współczucie.

Myślicie, że to stek bzdur? Zapomnijcie o takim podejściu. Myślicie, że wszystko już wiecie? Odpowiem: nic nie wiecie. Wyobraźcie sobie, że taki kozioł dla przykładu, żeby przypodobać się partnerką spryskuje swoje nogi i usta cudowną perfumą, a więc swoim moczem, tak właśnie, moczem nie pomyliłam się. Nie wiecie pewnie również tego, że słodka wiewiórka z puchatym ogonkiem lubi zjadać pisklaki, krwiożerczo trochę, co? No to mniej strasznie. Czy wiecie, że wrony są bystre i potrafią planować? Kiedy widzą, że ktoś je obserwuje, a mają pysznego żołędzia, to kopią kilkanaście dołków, żeby zmylić potencjalnego złodziejaszka i tylko w jednym z nich umieszczają swój przysmak, a później odlatują i wracają kiedy zgłodnieją.


Moim zdaniem Duchowe życie zwierząt, to świetna książka, a jej treść nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Myślę, że zadowolone z niej będą dzieci, które znajdą tam fotografie ciekawych zwierzaków, starsze dzieci poznają mnóstwo ciekawostek, którymi będą się chwalić w szkole, a dorośli? Dorośli poznają świat zwierząt, o którym czasem zdarza im się zapominać, poprzyglądają się cudownym fotografią i odprężą. To naprawdę świetny prezent.
Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)