"Wybory Niny" - Anna KekusFloryda. Miami. Piękne scenerie. Słoneczna pogoda. Lokalne wybory. Miłość i intrygi. I wielkie pieniądze. Z tym wszystkim spotkamy się sięgając po nową powieść  Anny Kekus  „Wybory Niny”.  


Tytuł: Wybory Niny
Autor:  Anna Kekus
Wydawnictwo: Lira

Nina tytułowa bohaterka powieści wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych. Ma zamiar znaleźć tam dobrze płatną pracę, by pomóc w leczeniu i rehabilitacji ojca. Niestety nie trafia najlepiej.  Zostaje pobita i bez środków do życia. Na szczęście znajduje ją Damian. Proponuje jej małżeństwo dla pieniędzy.

„Zawsze wyobrażała sobie, że w dniu ślubu jej najbliżsi będą obok niej, że tata poprowadzi ją do ołtarza. Tymczasem przyszło jej być w tym dniu bez rodziców, w obcym kraju, wśród nieznanych ludzi. A na dodatek wszystko to robi dla pieniędzy. Pewne rzeczy w życiu wychodzą znacznie inaczej, niż się je planowało, ale to nie znaczy, że gorzej. Przecież dziś miała zapewnić przyszłość nie tylko sobie, ale też mamie i schorowanemu ojcu.”

Nina pomimo pewnych obiekcji decyduje się przyjąć „pomocną dłoń” swojego wybawcy. Podejmuje wyzwanie i godzi się na fikcyjny związek. Damian lokalny Playboy ubiega się w nadchodzących wyborach o stanowisko prawej ręki burmistrza. Szybko potrzebuje się ożenić by poprawić swój wizerunek. Na szczęście ma taką kandydatkę. Jest nią Nina.

Oboje zawarli układ. Oboje czerpali z niego korzyści. Ona miała pieniądze na pomoc rodzinie, a on zyskał rozgłos i poparcie w nadchodzących wyborach. Do tego naiwność kobiety sprawiają, że kobieta staje się łakomym i łatwym celem dla oszustów. 

Nie jest to kolejny typowy romans, gdzie biedna dziewczyna zakochuje się w bogaczu, a on pozostaje obojętny. Nie jest to również historia wielkiej miłości, gdzie zakochani piją sobie z dziubków. To coś więcej. Zachęcam abyście sami się przekonali.

Poza wątkiem miłosnym poruszone zostają tu również inne tematy, takie jak brak pieniędzy, intrygi wyborcze czy sposób radzenia sobie z nagłą popularnością. Tytułowe wybory Niny pokażą, że każda przez nas podjęta w przeszłości decyzja ma swoje konsekwencje. I z tymi konsekwencjami trzeba się zmierzyć. Czasami wybory nie są łatwe i nie są przez innych dobrze oceniane. 

Ale czy zastanawialiście się kiedyś, ile poświęcilibyście dla najbliższych? Co bylibyście w stanie zrobić, aby im pomóc? Czy wstąpilibyście  w związek małżeński bez miłości dla ratowania zdrowia czy życia najbliższych? Czy może uważacie, że to zwykła sprzedaż siebie? Ja wiem, jakbym postąpiła. 

Całym sercem polecam powieść Anny Kekus.  Pochłonęłam ją dosłownie w kilkadziesiąt minut. A co najważniejsze, autorka przemyciła wśród banalnej opowieści prawdziwą lekcję życia. Mam również nadzieję, że autorka już szykuje dla nas niespodziankę i pojawi się kolejna część książki, ponieważ takie zakończenie prosi się o przedstawienie dalszych losów bohaterów.

Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu

Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)