KRAKOWSKIE TARGI KSIĄŻKI 2017 r.


Targi książki to idealne miejsce do spotkania swoich ulubionych autorów, wydawców, znajomych blogerów, ale także wielu książkoholików!

Pobyt na Targach Książki w Warszawie zazwyczaj planuję znacznie, znacznie wcześniej. Jestem idealnie przygotowana i zorganizowana, a także zabezpieczona w książki. Cóż...jeżeli chodzi o Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie powiedziałabym, że było zupełnie odwrotnie. Bilety kupowałam niewiele wcześniej, pakowałam się na ostatnią chwilę, nie zabrałam wszystkich książek jakich potrzebowałam i nie wszędzie robiłam zdjęcia. Mimo wszystko bawiłam się wspaniale :D


Z Kasią Haner znamy się już od jakiegoś czasu. Widzimy się na każdych targach książki i nigdy nie mam dość tych spotkań. Kasia jest niezwykle sympatyczną i pozytywną osobą, która wciąż jeszcze nie zaczęła gwiazdorzyć, a już czas najwyższy, bo z pewnością zasłużyła na tytuł bestsellerowej autorki.


W czasie krakowskich targów książki poznałam w końcu Gabrielę Gargaś, której twórczość od niedawna poznaję i z każdą kolejną książką mam ochotę na jeszcze więcej.

Targi książki spędziłam w towarzystwie Przemka z bloga 3telnik i Miłki z bloga Mozaika Literacka. Wspólnie odwiedziliśmy Magdalenę Witkiewicz i Alka Rogozińskiego, którzy niedawno gościli w Szczecinie. Jak zwykle podczas spotkania z tą dwójką nie obyło się bez śmiechu.


Portal "Czytam pierwszy" funkcjonuje od niedawna. Jego celem jest oczywiście promowanie książek, ale nie tylko. Portal daje szansę początkującym recenzentom na otrzymywanie książek w zamian za recenzję. Aktualnie portal współpracuje z takimi wydawnictwami jak SQN, Czwarta Strona i Fabryka Słów, ale oferta będzie oczywiście poszerzana. To bardzo ciekawa inicjatywa :)


Obecność szwedzkiej pisarki kryminałów - Camilli Läckberg na targach książki prawie spowodowała zamieszki. Na krótkie spotkanie z autorką mogli wejść tylko nieliczni, z tego względu pod drzwiami zrobiło się naprawdę niebezpiecznie. Autorka żartowała, że czuje się jak gwiazda rocka i pewnie trochę tak jest. Podczas krótkiego spotkania autorka opowiedziała o "Czarownicy", szukaniu inspiracji. Autorka przyznała również, że Erika i Patrik to jej najlepsi wymyśleni przyjaciele.


Max Czornyj to nowe nazwisko na rynku polskiego kryminału, które warto zapamiętać. Wydawnictwo Filia ponownie udowodniło, że naprawdę wie jakie książki zasługują na wydanie, dzięki tej decyzji możecie od niedawna zapoznać się z "Grzechem". Ja jestem po lekturze i szczerze polecam i z niecierpliwością czekam na kolejną książkę autora. Podczas targów do autora ustawiła się całkiem spora kolejka, a to za sprawą świetnej marketingowej akcji, podczas której wydawnictwo przygotowało darmowe egzemplarze książki dla pierwszych pięćdziesięciu osób.


Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie z pewnością będę bardzo długo wspominać. Zostałam na nim również obdarowana książkami od wydawnictwa Papierowy Księżyc i tradycyjnie do Czwartej Strony, za które raz jeszcze dziękuję. Uważam jednak, że pod względem organizacyjnym są gorsze od warszawskich targów książki. Nie zmienia to jednak wspaniałego klimatu, który towarzyszy każdym targom książki.
Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
1 Komentar
avatar

adwokat rzeszów - dobry adwokat rzeszów i okolice

Balas

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)