SPOTKANIE AUTORSKIE Z ALKIEM ROGOZIŃSKIM


Dzisiaj, w szczecińskim Empiku odbyło się spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim. Pisarz pierwszy raz odwiedził Szczecin, nie dziwne więc, że na spotkaniu pojawiło się sporo osób w bardzo różnym wieku. Jesteście ciekawi jak było?

Alek Rogoziński jest autorem komedii kryminalnych, a jego nazwisko ostatnio jest coraz częściej widoczne. Sam autor tryska niesamowicie pozytywną energią, a jego ADHD nie pozwalało mu usiedzieć na kanapie przez całe spotkanie, za to całkiem zgrabnie pozował do "niespodziewanych" zdjęć z fleszem. 

Pewny siebie, zabawny, sympatyczny, Alek Rogoziński bez wątpienia był gwiazdą tego wieczoru. Jak na gadułę przystało nie potrzebował praktycznie prowadzącej spotkanie, która nie zadała ani jednego intrygującego pytania i w zasadzie jej obecność na tym spotkaniu była niezauważalna i niepotrzebna.

Podczas spotkania autor opowiedział o zbieraniu researchu do swojej najnowszej książki oraz o inspiracji do jej napisania. Okazało się, że Instagram to całkiem przydatne narzędzie w pracy autora, podobnie jak profile mężczyzn szykujących się do konkursu na mistera. Autor wbrew pozorom wykonał bardzo dokładny research, zgłębiając przy tym także tajniki męskiego makijażu. Przy okazji rozmowy o Róży Krull wspominał również o współpracy z Rafałem Maślakiem, który jest jednym z bohaterów książki, a także o kobietach, które są zdania, że mają w sobie dużo z głównej bohaterki. Ciekawe czy taka jak ona wiedzą, która trucizna zabija w ekspresowym tempie?

Autor opowiadał również o książkach Joanny Chmielewskiej, które uwielbia, o tym co nie podobało mu się w filmie "Gladiator", o zarobkach polskich autorów, a także o pewnej wilii w Portugalii, w której będzie się toczyć akcja jednej z powieści.


Na spotkaniu autor zdradził, że pisanie książki w duecie jest naprawdę ciężkie, bo wymaga dużego zgrania autorów i uzupełniania się ich nawzajem. Przyznał, że Magdalena Witkiewicz jest prawdopodobnie jedyną osobą, z którą był w stanie wspólnie napisać powieść. Książka dostępna już od 8 listopada, czekacie? :)

Podsumowując, na spotkaniu działo się naprawdę sporo. Była anegdotka o pewnej firmie kurierskiej, pobycie autora na Korfu, czy wywiadzie z pewną znaną, polską piosenkarką, a także mnóstwo wtrąceń na temat autora poczytnych kryminałów. Spotkanie pełne było pozytywnej energii. Mam nadzieję, że autor nieraz odwiedzi Szczecin. Tymczasem ja zabieram się za czytanie kolejnej książki autora!

P.S. Relacja jest krótka, bo Alek wspominał coś o cenzurze, a że widzimy się na targach w Krakowie to nie chcę podpaść :D
Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)