"Dobry wybór" - K. A. Linde

Czasami nie ma nic lepszego niż siąść z dobrą książką, zatopić się w lekturze i zapomnieć o wszystkim. tym bardziej gdy sięgasz po drugą już część serii Mister Wright - "Dobry wybór" autorstwa K. A. Linde. I co z tego, że jest to słodka i miła historia. Czasami trzeba przeczytać coś lekkiego by sięgnąć po książki cięższego kalibru. I to właśnie uczyniłam, by oderwać się od rzeczywistości. I Was gorąco zachęcam do sięgnięcia po tę lekturę.

Tytuł: Dobry wybór
Autor:  K.A. Linde
Wydawnictwo: Burda

Bohaterów tej części cyklu zdążyliśmy poznać już wcześniej w książce "Dziewczyna mojego brata". Dzięki temu możemy od razu zagłębić się w opisywaną historię bez konieczności poznawania bohaterów.

"Potem, przywołując cała swoją siłę woli, pomaszerowałam do drzwi baru. Dam radę. Byłam silną, zdecydowaną, niezależną kobietą, która pracowała w firmie zdominowanej przez mężczyzn i przebiła niejeden szklany sufit. Potrafiłam odejść od chłopaka."
 
Już w pierwszym tomie Heidi wzbudziła moją sympatię. Owszem miała kilka chwil, z których nie powinna być dumna, ale jednak chciałabym posiadać taką przyjaciółkę jak ona. Heidi od sześciu lat pracuje w dziale inżynierii w firmie należącej do bogatej miejscowej rodziny  Wright'ów. Jest ona jedyną kobietą pracującą w tym dziale. Kiedy zwalnia się stanowisko głównego inżyniera staje do konkursu. Wygrywa go. Czy jednak go utrzyma, czy może nieoczekiwanie jej kariera w firmie zostanie zagrożona?

Landon, ten w przeciwieństwie do Heidi, nie zaskarbił sobie mojej pozytywnej opinii w pierwszej części cyklu.  I w tym musiał się bardzo starać, abym zmieniła o nim opinię. Landon podejmuje decyzję o rozwodzie i o powrocie w rodzinne strony. Na decyzję o przewróceniu swojego dotychczasowego życia do góry nogami ma wpływ również kontuzja kręgosłupa, która uniemożliwia Landonowi dalsze rozgrywki golfowe. W rodzinnej firmie obejmuje stanowisko dyrektora działu, w którym pracuje Heidi.Co się stanie? Jak to wpłynie na relację między nim a jego podwładną?

Podobnie jak pierwsza część nasycona jest kłamstwami, fałszem i seksem. Ale można było się tego spodziewać. Intryga, goni intrygę. Choć niektóre wątki ciągną się niepotrzebnie długo. Nie zmniejsza jednak to uroku książki.
 
Pomimo tego, że książka była słodka i wciągająca, to równocześnie była dość przewidywalna. Ale w tym przypadku nie uważam tego, za wadę. Czasami lepiej mieć w ręku książkę autora, który umie napisać i sprzedać swoją mało skomplikowaną opowieść niż takiego, co rzuci czytelnika w pętlę zdarzeń bez konkretnej puenty.

Czyta się lekko, przyjemnie i szybko. Jeśli szukacie książki na prezent nadaje się idealnie. Gorąco polecam. Szczególnie tym, którzy chcą się oderwać choć na chwilę od codzienności.

Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu
 
 
 
Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)