"Instrukcje rzeczy łatwych" - Piotr Nowicki [Przedpremierowo]Mini poradnik "Instrukcje rzeczy łatwych" Piotra Nowickiego trafił do mnie w celu zrecenzowania. Zastanawiam się tylko, co można powiedzieć o książeczce formatu B6, która zawiera niecałe 30 stron. A i owszem można co nieco powiedzieć. A jeszcze szerzej się uśmiechnąć, kiedy zajrzy się do środka i odkryje tytułowe rzeczy. Tytuł: Instrukcje rzeczy łatwych 
Autor:  Piotr Nowicki
Wydawnictwo: Novea Res
W niniejszym poradniku znajduje się12 instrukcji. Nawet nie wpadłabym na pomysł, że można takowe napisać. I jeszcze do tego zilustrować. A jednak. W broszurce tej znajdziemy między innymi wytyczne jak założyć koszulkę z krótkim rękawem czy ziewać. Czynności niby każdemu znane, każdy wykonuje je wielokrotnie. A jednak autor poradnika pokazuje nam, jakie błędy można popełnić wykonując te niemalże codzienne czynności.

"Aby otworzyć drzwi, należy do nich podejść - nie za daleko, bo nie dosięgniesz do klamki, i nie za blisko, żeby nie uderzyć nosem w ich twardą zazwyczaj powierzchnię..."

Co dalej trzeba zrobić, by otworzyć drzwi? Chcesz się dowiedzieć? Koniecznie sięgnij po poradnik Piotra Nowickiego "Instrukcje rzeczy łatwych". Uzyskasz tu nie tylko odpowiedź na frapujące cię pytania, rozwiejesz wątpliwości, ale również się pośmiejesz.

Podziwiam autora, że podjął się takiego tematu. W końcu pisanie instrukcji nie jest niczym łatwym. Bo nie jest prostą rzeczą znalezienie złotego środka między językiem zrozumiałym dla mało zaawansowanego użytkownika a jednocześnie nie trywialnym dla bardziej wtajemniczonego. Że niby trzeba zakładać jakieś bazowe umiejętności odbiorcy, ale i tak w efekcie najwięcej pytań skupia się wokół zagadnień podstawowych. Że regularny czytelnik dostrzega, że sporo zagadnień powtarza się w każdej instrukcji, a jednocześnie trzeba ją pisać tak, jakby po raz pierwszy trafił tu ktoś kompletnie nieobeznany.

A napisanie "Instrukcji rzeczy łatwych" wymaga naprawdę wielkich umiejętności trafienia do czytającego. Chylę głowę przed talentem Piotra Nowickiego. A was drodzy czytelnicy zachęcam do sięgnięcia po niniejszy poradnik. Popatrzcie na niego z przymrużeniem oka.

Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu:

 
Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)