Podsumowanie miesiąca - styczeń 2018 r.
Dopiero  był Nowy Rok a tu już koniec stycznia. Czas pędzi do przodu a z nim ilość przeczytanych książek. Dziś przyszedł czas na podsumowanie pierwszego w tym roku miesiąca czytelniczego. 

Razem z Kamilą i Dianą zamieściłyśmy 24 posty, z czego większą część stanowiły oczywiście recenzje książek, w tym jedna całego cyklu. Ale pojawiła się również recenzja gry planszowej (Kamila) czy felieton (Dorota).  10 recenzji to recenzje przedpremierowe. 


Większość opisanych książek, to recenzje polskich autorów, a sporą ich część (pięć książek)  stanowią debiuty literackie. 


Tyle jeśli chodzi o statystyki. A oto zestawienie przeczytanych przez nas książek.Osobiście styczeń uważam za bardzo udany czas czytelniczy. Na moim koncie znalazło się sporo książek przedpremierowych. Przeczytałam 16 książek z czego na blogu zamieściłam 9 recenzji.

Najlepsze z przeczytanych przeze mnie książki to: 

1. „Byłem bogiem” – Paweł Widomski
2. „Pocałunek stali” - Jeffery Deaver

3. „Dziewczyna ze snów” – Michał Gałwa

Wszystkie trzymające w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Nic nie można im zarzucić. Oby więcej takich książek na mojej półce. Są trzy, ale nie znaczy, że któraś gorsza czy lepsza. Gdybym miała wybrać jedną z nich, wybrałabym… wszystkie :)

Najsłabsza książka w tym miesiącu:


"W rytmie dwunastu łap. BIM.” – Danuty Chowaniec 

Czytało mi się ją dość długo, dość ciężko. Niestety ten debiut literacki ma wiele niedociągnięć. Ale rekompensuje to ciekawa historia opowiedziana przez autorkę.Jeśli ktoś jeszcze nie widział pierwszego reportażu „Pasja z książką” – serdecznie zapraszam. Przedstawiam tam subiektywne powody, dla których warto czytać.I oczywiście pierwsza na blogu recenzja… gry planszowej „Jak to wtedy było”. Kamila dość szczegółowo opisała "planszówkę"  i pięknie zilustrowała zdjęciami. Dość nietypowa recenzja na blogu książkowym. Zajrzyjcie koniecznie.

A jak u Was minął styczeń? Czy równie intensywnie jak u nas? Jakie książki moglibyście nam polecić? A może podzielicie się opinią, po które nie warto sięgać? Czekam z niecierpliwością na Wasze opinie.

 


Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)