[PRZEDPREMIEROWO] Riley Sager - Ocalałe

Ocalałe to kolejna książka na okładce, której znalazła się rekomendacja Stephena Kinga. Jest ona oczywiście zachęcająca, ale po "Dziewczynie z pociągu" podeszłam do niej z rezerwą. Czy King miał rację? Czy to najlepszy thriller 2017 roku? Przekonajcie się!

Tytuł: Ocalałe
Autor: Riley Sager
Wydawnictwo: Otwarte
Data premiery: 14 luty 2018 rok

Jestem szczęściarą. Mam udany związek. Prowadzę blog kulinarny. Zyskuję popularność, pieczę i czekam na pierścionek zaręczynowy. Żyję z dnia na dzień. Chcę być szczęśliwa za wszelką cenę. Taka jestem teraz.

Jestem ofiarą. Jestem celem. Jestem ocalałą. Przeżyłam masakrę. Nie pamiętam z niej nic, a właściwie robię wszystko, żeby o tym zapomnieć. Taka byłam.

Pewnego dnia zjawia się ktoś z mojej przeszłości, a przynajmniej myślę, że z niej pochodzi, chociaż nie mam pewności. Ocalałe, zawsze byłyśmy we trzy, nie utrzymywałyśmy kontaktów, ale kiedy jedna z nas zostaje zamordowana czuję niewyobrażalny ból i jest tak jakby grunt usuwałby mi się spod nóg. Co będzie dalej ze mną?

Ja nie usiłuję zakrywać swoich blizn. 
Po prostu udaję, że nie istnieją.

Ocalałe to ciekawa pozycja, która wciąga nas od pierwszych stron. Może początkowo nie mamy tutaj do czynienia z wartką akcją, ale na pewno książka wprowadza nas w stan ciągłego niepokoju. Cały czas zastanawiamy się co takiego wydarzyło się tej feralnej nocy, kiedy główna bohaterka stała się ocaloną, a przede wszystkim dlaczego ona jako jedyna ocalała z masakry.

Quincy Carpenter to postać trudna do oceny. Z jednej strony jest to świetnie skonstruowana postać pełna sprzeczności, z drugiej jest to bohaterka, która potrafi doprowadzić czytelnika do szału. Quincy to miła dziewczyna, która przeżyła tragedię. Wydaje nam się początkowo, że poradziła sobie z tym co przeszła. Szybko jednak okazuje się, że wystarczy tylko małe pęknięcie w jej masce by zburzyć świat, który z trudem zbudowała. Z drugiej strony Quincy pomimo tego, że nas intryguje wzbudza w nas irytację. Cały czas dokonuje złych wyborów, pozwala by ludzie nią manipulowali i narzucali jej swoją wolę.

Jednak jakimś cudem to my krzyczałyśmy najgłośniej, uciekałyśmy najszybciej, walczyłyśmy najbardziej zawzięcie. 
Udało nam się przetrwać.

Ocalałe to ciekawy thriller, który trzyma nas w stanie wiecznego niepokoju. Tak samo jak główna bohaterka chcemy dowiedzieć się co stało się w noc masakry, którą tylko Quincy przeżyła. Zastanawiamy się również nad tym dlaczego jedna z ocalonych została zamordowana. Rozwikłanie tych zagadek szybko staje się naszym celem, a lekki styl autorki pomaga wciągnąć się w historię. Nie jest to najlepszy thriller 2017 roku, ale na pewno jeden z lepszych. Polecam.

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu

Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)