William H. McRaven - Make your bed [PRZEDPREMIEROWO]


Make your bed, to niewielkich rozmiarów książeczka, w której z samego założenia mają znaleźć się zasady przydatne w życiu, motywujące nas do działania. Główne motto Make your bed brzmi: Myślisz, że trudno zmienić świat? Mylisz się. 

Tytuł: Make your bed
Autor: William H. McRaven
Wydawnictwo: Otwarte
Premiera: 31 stycznia 2018 r.

Autorem Make your bed jest admirał William H. McRaven, który jest admirałem marynarki amerykańskiej w stanie spoczynku. Przez przeszło trzydzieści siedem lat dowodził oddziałami Navy SEALS. Na Uniwersytecie Teksańskim w Austin jako kanclerz wygłosił przemówienie, które zachwyciło miliony młodych ludzi i stało się inspiracją do napisania tej książeczki. Zasady znajdziemy pogrupowane w dziesięciu rozdziałach, po jednej na każdy z nich. Na końcu książki odnajdziemy przemówienie, które admirał McRaven wygłosił na Uniwersytecie Teksańskim. 

Rozpocznij dzień od dobrze 
wykonanego zadania

Make your bed - pościel łóżko. Proste? Nie jest wyzwaniem? Jeśli tak uważacie to zastanówcie się ile razy w pośpiechu nie pościeliliście rano łóżka i przez cały dzień leżało rozwalone. Jesteście pewni, że to nie ma żadnego znaczenia? Admirał McRaven przekonuje, że zmienianie świata powinniśmy zacząć od nas samych. Najlepiej od prostych czynności. Jeśli macie zły dzień, uważacie, że nic wam nie wyszło, to pamiętajcie, że pościeliliście łóżko, więc coś zrobiliście dobrze. Proste? A więc, jeśli chcesz zmienić świat zacznij od posłania łóżka.

Jeśli chcesz zmienić świat w najtrudniejszych chwilach musisz dać z siebie wszystko

Co mogę napisać? Przemówienie admirała McRaven'a jest inspirujące. Historie przez niego opowiedziane dają do myślenia. A zasady są proste i wprowadzenie ich w życie może nam pomóc zmienić świat, ale...niespecjalnie trafiła do mnie ta książka. Historie zostały opisane z wojskową precyzją i oszczędnością w słowa. Mają motywacyjny wydźwięk, ale nie zmotywowały mnie do działania. Decyzję o tym czy warto przeczytać tę książkę pozostawiam Wam.

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu


Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)