Agnieszka Opolska - Joanna


Agnieszka Opolska to niezwykła artystyczna dusza, co świetnie widać w jej książkach. Każda z jej trzech powieści opowiada historię jednej kobiety - Anny, Róży i wreszcie Joanny. Powieści nie łączą się ze sobą, ale przewija się w nich motyw sztuki. Co więcej, żeby było zabawnie każda z nich została wydana w innym wydawnictwie. Powieść "Anna May" wygrała w konkursie - Literacki Debiut Roku, "Różę" autorka wydała we własnym wydawnictwie natomiast ostatnia powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Axis Mundi. Czy jest równie dobra jak poprzednie?

Tytuł: Joanna
Autor: Agnieszka Opolska
Wydawnictwo: Axis Mundi

Joanna to trzydziestolatka, matka dwójki dzieci, żona i od niedawna bezrobotna kobieta, która zagubiła się gdzieś na drodze w swoim życiu.

Pewnego dnia Joanna poznaje Anetę, która jest bibliotekarką tkwiącą w nieszczęśliwym małżeństwie za to uzależnioną od seks czatów. Pod jej wpływem nawiązuje kontakt z mężczyzną, który określa się mianem "Writer".

Co wyniknie ze znajomości Joanny i Writera? Czy Joanna znajdzie w sobie siłę by zmienić coś w swoim życiu?


Grafika pochodzi ze strony autorki


Joanna to bohaterka, która mogłaby nosić wiele imion, bo w rzeczywistości jest wiele kobiet takich jak ona. Kobiety, które poświęciły dla miłości swoje marzenia, życiowe cele, które zaakceptowały niespodziewaną ciążę i z dumą wychowywały swoje dzieci aż pewnego dnia obudziły się w łóżku obok mężczyzny, do którego nie czuły zupełnie nic. Autorka stworzyła postacie z krwi i kości, które są tak bardzo zwyczajne, że aż wyjątkowe. Czerpią z życia pełnymi garściami, chociaż nie zawsze przychodzi im to prosto i może przez to łatwiej nam się z nimi identyfikować lub uwierzyć, że nam również się uda.

Autorka z wprawą prowadzi fabułę, która wprowadza czytelnika w ciekawy świat. Oprócz niełatwych tematów w powieści znajdziemy również mnóstwo humoru, nieoczekiwane zwroty akcji oraz pasję do malarstwa. Niektóre fragmenty były zdecydowanie przegadane, ale pozostawały w klimacie powieści i nie zepsuły całości.

Co do okładki różni się od dwóch poprzednich, wręcz wyróżnia się na ich tle jednak znak "@" w książce, która koresponduje z "S@motnością w sieci" Janusza Leona Wiśniewskiego nie był trafiony. Nie da się również ukryć, że wydawnictwo mogło poświęcić więcej uwagi technicznej stronie tekstu.

Joanna Agnieszki Opolskiej to powieść pełna humoru utkanego ze scenek życia codziennego, problemów, które dopadają wielu z nas, przebojowych bohaterów, artystycznej pasji oraz wielu odcieni miłości. Książka bez wątpienia jest warta przeczytania.

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu
Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)