"Cała ja" - Augusta Docher [przedpremierowo]
Istnieją takie książki, które wzbudzają całą gamę emocji i uczuć. Po przeczytaniu ich nie można żyć sobie swobodnie. Zakorzeniają się w naszych sercach. Historie w nich przedstawione dają nam wiele do myślenia i wciągnięcia wniosków dla siebie. Taka właśnie jest najnowsza powieść Augusty Docher vel Beaty Majewskiej „Cała ja”. Nie można przejść obok niej obojętnie.

Tytuł: „Cała ja”
Autor: Augusta Docher
Wydawnictwo: OMG Books
Premiera: 23 maja 2018 r.

Milena nastolatka, która ma wszystko czego zapragnie. Jest bowiem córką jednego z najbogatszych Polaków. Ma 18 lat i swojego chłopaka. Kiedy odkrywa jego mroczną i skrywaną tajemnicę, wpada w ramiona przyjaciela rodziny Jacka. Zaczyna się gorący romans. Jednak wszystko okazuje się bardziej skomplikowane niż na to wygląda. Czy związek nastolatki i dojrzałego mężczyzny ma szansę przetrwać?

Paula podobnie jak Milena jeszcze nastolatka. Z wyglądu zupełne jej przeciwieństwo. Początkowo niewiele wiemy na jej temat. Wiadomo, że przeżyła jakąś tragedię i aby odnaleźć siebie skryła się więc w niewielkiej miejscowości Grabówek. Tu podejmuje pracę w „pałacu”. Tu też poznaje Pawła – postać początkowo równie tajemniczą co sama Paula. Czy Paweł ma szansę przebić się przez barierę, którą otoczyła się Paula?

Historia Mileny przeplata się na zmianę z historią Pauli. Z pozoru zupełnie dwie różne nastolatki, które coś łączy. Aż chce się sięgnąć po książkę, aby rozwikłać tę tajemnicę. Zapraszam do sięgnięcia po książkę „Cała ja” aby się przekonać, co łączy te dwie młode kobiety.
„Nic złego w przyjaźni, ale przyjaciele, obojętnie kim są dla siebie, czy rodziną, czy parą, czy zwykłymi znajomymi, powinni być wobec siebie szczerzy.”
Augusta Docher stworzyła niebanalną historię, gdzie jedno kłamstwo rodzi następne. Gdzie z małego niedopowiedzenia potrafi urosnąć niestworzona historia. Przecież każdy z nas codziennie tworzy małe kłamstewka z pozoru niewinne. Książka „Cała ja” pokazuje nam, jak takie sytuacje mogą mieć wpływ na nasze dalsze życie. Bo czy Paula będzie potrafiła być szczera nie tylko wobec Pawła, ale przede wszystkim wobec siebie?
„Nie naprawiaj cudzych błędów, ponieważ to nie twoje błędy. Lepiej skupić się na własnych, bo i tak popełniamy ich za dużo.”
Każdy z nas w życiu popełnia błędy, za które wcześniej czy później przyjdzie nam zapłacić. Czy Milena będzie musiała zapłacić za swoją miłość do starszego od niej mężczyzny? Czy miłość dwojga ludzi może okazać się błędem?

Autorka porusza ważny temat – problemów nastolatków. Nam dorosłym i dojrzałym osobom wydaje się, że nastolatki nie mają poważniejszych problemów. Nic bardziej mylnego. Czasami ich problemy są dużo bardziej „dorosłe” niż nam mogłoby się wydawać. Czasami nasze problemy są niczym w porównaniu z tymi, z którymi muszą się zmierzyć osoby młode. Jednak my dorośli często o tym zapominamy.

Jest to książka, która zawiera w sobie pierwsze miłości, rozczarowania, pierwsze poważne wybory i decyzje. Ja razem z Mileną i Paulą czekałam na zakończenie, które miało rozwiać moje wszelkie wątpliwości. Jednak i zakończenie okazało się niemałym zaskoczeniem. No cóż, w końcu to powieść, która wykracza poza wszelkie schematy, więc nie ma się co dziwić.

Na pewno nie jest to opowieść o sielankowym życiu nastolatek. To prawdziwa historia o życiu, z jakim trzeba się zmierzyć wchodząc w dorosły świat. Nie spodziewałam się, że wywoła ona we mnie tyle emocji, tyle skrajnych emocji od radości po wściekłość.

Mogłabym wiele jeszcze pisać o tej książce, ale… brak mi słów. Po prostu zachęcam Was do sięgnięcia po „Cała ja” Augusty Docher. Sami przekonajcie się, jakie emocje ona wywołuje. I koniecznie po jej przeczytaniu podzielcie się wrażeniami.

Za możliwość recenzji dziękuję wydawnictwu:
Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)