Podsumowanie miesiąca - maj 2018 r.

Czas tak szybko biegnie, więc zanim się spostrzegłam przyszedł czas na podsumowanie miesiąca. Maj w tym roku przyniósł wiele ciekawych wydarzeń. W tym miesiącu na naszym blogu zostały umieszczone nie tylko recenzje książek, ale pojawiły się też inne bardzo ciekawe artykuły, które cieszyły się wielką popularnością.

 Dla mnie osobiście maj przyniósł mniej czasu na czytanie. Sami rozumiecie, zrobiło się cieplej. Pogoda zachęca więc do długich spacerów, wycieczek czy wyjazdów. Mimo wszystko starałam się czytać tyle, na ile czas pozwolił. Na moim koncie mogę dopisać 12 przeczytanych książek. Na blogu zamieściłam recenzje ośmiu z nich. Kolejne dwie czekają na publikację w czerwcu. Recenzje dwóch kolejnych pojawiły się już kiedyś na blogu napisane przez Dianę („Pudełko z marzeniami i „Lustereczko,powiedz przecie”), a ja sięgnęłam do nich, jako moich zaległości.Nieczęsto mam okazję recenzować inne książki niż powieści. Jednak w maju miałam okazję zmierzyć się z poradnikiem, książką kucharską – „Zioła na talerzu”. Powiem Wam szczerze, że zaglądam do niej dość często i korzystam i przepisów tam zamieszczonych, ale również porad dotyczących pielęgnacji i uprawy ziół.

Miłym zaskoczeniem dla mnie było również otrzymanie do recenzji tomiku wierszy Dariusza Kozdęby „Widma i czereśnie”. Lubię poezję i dość często sięgam do różnych tomików, które znajdują się w mojej biblioteczce. To moje drugie spotkanie z tym poetą. Było równie udane jak poprzednio. Zachęcam Was do sięgania również po ten gatunek literacki.

Niestety jedna rzecz, którą sobie zaplanowałam na ten miesiąc nie została zrealizowana. Chciałam się udać do Wrocławia na Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony, które odbyły się w miniony weekend (25-27.05.2018 r.) w Hali Stulecia. Zależało mi bardzo na uczestnictwie w tej imprezie, niestety problemy zdrowotne mi to uniemożliwiły. No nic, może za rok się uda. A czy ktoś z Was był uczestnikiem TKdDiM?

Na blogu pojawiły się za to relacje z Warszawskich Targów Książki, w których uczestniczyła Diana oraz z Festiwalu Fantastyki Pyrkon, gdzie nasz zespół reprezentowała Kamila.

25 maja br. w życie weszło Rozporządzenie o ochronie danych osobowych , w związku z tym Diana umieściła dalsze część cyklu RODO (cz. 2 i cz. 3), aby wdrożyć Was w przepisy. Dotyczą one już nie tylko instytucji, ale także nas blogerów. Dlatego też została opublikowana Polityka prywatności bloga Recenzje z Pazurem.Kamila zaprezentowała nam „Dream me the word” pierwszego boxa od Once Upon a Candle, który wypełniony jest gadżetami dla każdego książkoholika i oczywiście przepięknymi, sojowymi świecami, których zapachy inspirowane są równymi powieściami. Jeśli jeszcze nie zajrzeliście do tej recenzji – zachęcam bardzo gorąco.

A jak Wam minął maj? Czy byliście uczestnikami jakiegoś festiwalu? Dużo macie książek na swoim koncie? Podzielcie się z nami tym, co robiliście w majowe ciepłe już dni.


Previous
Next Post »

INFORMACJA

Na blogu korzystamy z zewnętrznego systemu komentarzy Disqus. Więcej na ten temat znajdziesz w §3 Polityki Prywatności Bloga.
0 Komentar

Dziękuję za podzielenie się swoją opinią.
Postaram się jak najszybciej odpowiedzieć :)